Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Bencic - Kostyuk 6:4, 7:5; S. Rogers - Kontaveit 4:6, 6:3, 4:1 i krecz Estonki; V. Kudermetova - E. Mertens 6:1, 7:5; Q. Zheng - Ostapenko 7:6 (10), 6:1; LINZ WTA 250: Tauson - Begu 6:1, 6:2; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:1; Kalinina - Parks 6:2, 7:5; Friedsam - Errani 6:2, 6:4; Sakkari - Gracheva 6:4, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Fils - Bautista Agut 6:3, 6:4; Barrere - Bublik 6:4, 6:7 (12), 7:6 (3); Ruusuvuori - M. Ymer 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Humbert 1:6, 7:6 (2) i krecz Francuza; Sinner - Fucsovics walkower; DALLAS ATP 250: E. Gomez - Diallo 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5); Altmaier - Svajda 6:2, 6:4; CORDOBA ATP 250: J. Sousa - Etcheverry 3:6, 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Halowe ogólnopolskie mistrzostwa krasnalek – wyniki

W Puszczykowie rozegrano drugie halowe ogólnopolskie mistrzostwa dziewcząt do lat 10.

Zmagania odbywały się na kortach Akademii Tenisowej Angie. W pierwszym półfinale Olga Gołaś (AT Angie Puszczykowo wygrała z trudem z Karoliną Bartusek (Mostostal Zabrze).

W drugim Pola Wygonowska (STRP Sport Olsztyn) pokonała Olgę Grabowską (MKT Szamotuły), która w ćwierćfinale wyeliminowała turniejową dwójkę Rozalię Gruszczyńską (Wawel Kraków).

W finale Pola Wygonowska była zdecydowanie lepsza od Olgi Gołaś. W turnieju pocieszenia triumfował Dalila Streich (UKS Lob-Dat Wrocław).

WYNIKI

Pierwsza runda: Penczar – Hejduk 6:3, 1:6, 10:4; Paleczek – Rowińska 2:6, 7:5, 10:5; Wnuczek – Matkowska 6:1, 6:1; Piotrowska – Koczan 6:1, 6:0; Dąbrowska – Niewiadomska 6:2, 6:4; Mazurek – Gołosz 6:1, 6:0; Lipiec – Kuśmierz 7:5, 6:0; Schab – Czapulak 6:3, 6:0; Krzemińska – Bergler 6:2, 6:0; Ways – Witkowska 6:2, 7:6 (4); Lange – Piechowicz 6:0, 6:0; Głowacka – Schmidt 7:6 (5), 6:0; Paul – Tetych 6:0, 6:3; Z. Kromolicka – Gajlewicz 6:3, 6:2.

Druga runda: (1) Gołaś – Penczar 6:1, 6:0; Wesołowska – Paleczek 6:0, 6:0; Bohm – Formella 7:6, 2:6, 10:6; Paradowska – Wnuczek 5:7, 6:1, 10:3; (4) Bartusek – Piotrowska 6:4, 7:5; Dąbrowska – Grzegorzek 4:6, 6:1, 10:5; M. Kubka – Mazurek 6:2, 7:5; Koralnik – Lipiec 6:2, 6:0; Schab – Streich 6:2, 6:1; Krzemińska – Stokłoda 6:3, 4:6, 10:3; Piekarska – Szymańska 6:3, 6:0; (3) Wygonowska – Ways 6:0, 6:0; Lange – Sobiechowska 6:1, 6:1; Grabowska – Głowacka 6:2, 6:2; Paul – D. Wybudowska 6:4, 6:3; (2) Gruszczyńska – Z. Kromolicka 6:1, 6:0.

Trzecia runda: Gołaś – Wesołowska 6:0, 6:3; Paradowska – Bohm 6:1, 6:4; Bartusek – Dąbrowska 6:1, 6:0; Koralnik – M. Kubka 6:1, 6:0; Schab – Krzemińska 6:2, 6:1; Wygonowska – Piekarska 6:0, 6:0; Grabowska – Lange 6:3, 6:2; Gruszczyńska – Paul 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Gołaś – Paradowska 6:2, 6:2; Bartusek – Koralnik 6:2, 6:1; Wygonowska – Schab 6:1, 6:0; Grabowska – Gruszczyńska 6:3, 6:0.

Półfinały: Gołaś – Bartusek 6:4, 2:6, 10:7; Wygonowska – Grabowska 6:2, 6:3.

Finał: Wygonowska – Gołaś 6:1, 6:0.

Kategoria: