Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Halowe turnieje juniorów

W Poznaniu i Ścięgnach odbyły się halowe ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne juniorów.

W Poznaniu triumfował Przemysław Michocki (Angie Puszczykowo). W finale pokonał Flawiusza Czarneckiego (Idea Sport Toruń).

W grze podwójnej zwyciężyli Adam Kaczmarek i Maciej Szymankiewicz (obaj AZS Poznań).

Na kortach Family Tennis Camp w Ścięgnach wygrał Janusz Kuriata. W decydującym pojedynku był skuteczniejszy od Marcina Mola (Beskidy Ustroń).

W deblu najlepsi byli Mol i jego klubowy kolega Łukasz Kozielski.

JUNIORZY – POZNAŃ

Pierwsza runda: Kwaśniewski – Sieniawski 6:0, 6:1; Szymankiewicz – Mar. Jędruszczak 7:5, 6:3; P. Zieliński – Łosiak 7:6 (5), 6:0.

Ćwierćfinały: (1) Czarnecki – R. Wojtaś 6:3, 7:6 (2), Kwaśniewski – Przybylski 6:4, 2:6, 6:2; Szymankiewicz – Kaczmarek 6:3, 3:6, 6:0; (2) Michocki – P. Zieliński 4:6, 6:4, 6:1.

Półfinały: Czarnecki – Kwaśniewski 6:3, 4:6, 6:3; Michocki – Szymankiewicz walkower.

Finał singla: Michocki – Czarnecki 7:6 (2), 7:5.

Finał debla: Kaczmarek/Szymankiewicz – Łosiak/Michocki 6:2, 6:3.


JUNIORZY – ŚCIĘGNY

Pierwsza runda: (1) Kuriata – bye; Gorszka – Orzechowski 6:3, 6:3; Dopierała – Czyżowski 6:0, 6:1; Jan Gieysztor – Bujakiewicz 6:4, 6:4; Kubicz – Józef Gieysztor 6:0, 6:4; Kozielski – Łobos 7:5, 3:6, 6:4; Mol – Kościk 6:0, 6:1; Mruk – Pyrkosz 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Kuriata – Gorszka 6:3, 6:2; Dopierała 6:3, 4:6, 6:3; Kozielski – Kubicz 6:3, 6:1; Mol – Mruk 6:3, 6:0.

Półfinały: Kuriata – Dopierała 6:7, 6:0, 7:6; Mol – Kozielski 7:5, 6:1.

Finał singla: Kuriata – Mol 6:4, 7:5.

Finał debla: Kozielski/Mol – Gieysztor/Gieysztor 6:3, 6:2.

Kategoria: