MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Hercog za mocna dla Piter

Katarzyna Piter przegrała z Poloną Hercog w drugiej rundzie eliminacji turnieju w Linzu.

Piter13
Hercog66

Polka straciła podanie w pierwszym gemie, rywalka wykorzystała drugiego breakpointa (0:1). Kasia została przełamana także w trzecim gemie (0:3). Otworzyła konto w pierwszej partii (1:4). Trzeci break dał Polonie pierwszego seta (1:6).

Hercog nie zwalnia tempa (0:1). Kasia nie wykorzystała przewagi. Natomiast rywalka swojej okazji nie zmarnowała, zdobyła breaka (0:2). Dołożyła pewnie wygranego gema (0:3).

Piter obroniła breakpointa i utrzymała podanie (1:3). Walczy jeszcze o zostanie w meczu. Przy drugiej szansie odrobiła stratę breaka (2:3). Doprowadziła do równowagi w tej partii (3:3).

Słowenka wygrała swój serwis (3:4) i po raz drugi przełamała Polkę (3:5). Pierwszą piłką meczową zakończyła seta 6:3 i cały mecz.

Obydwie zawodniczki mają po 19 lat. Słowenka jest 45. tenisistką świata. Była w tym sezonie w finale turnieju w Acapulco.

Wyniki

Druga runda: (1) Hercog – Piter 6:1, 6:3; Laurendon – Chakhnashvili 1:6, 7:6 (10), 6:2; (2) Voracova – S. Vogt 6:2, 6:3; Poutchek – (7) Vrljic 6:4, 6:1; (3) Cirstea – Uhlirova 6:0, 6:1; Daniilidou – Schiechtl 6:3, 6:2; Kucova – Whybourn 6:0, 6:2; (5) Karatantcheva – de Gubernatis 6:1, 6:4.

Trzecia runda: (1) Hercog – Laurendon 6:4, 6:2; (2) Voracova – Poutchek 6:4, 6:2; Daniilidou – (3) Cirstea 6:4, 6:4; (5) Karatantcheva – Kucova 6:1, 6:2.

Za tydzień Kasia weżmie udział w turnieju w Glasgow (korty twarde w hali, 25 tys. $). W Szkocji chce zagrać też Marta Domachowska.