MADRYT WTA 1000: Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Hlavackova pokonała Linette

Magda Linette przegrała z Czeszką Andreą Hlavackovą w meczu pierwszej rundy turnieju w Ismaning.

Linette34
Hlavackova66

Mecz wygraniem własnego serwisu rozpoczęła Czeszka (0:1). Madzia odpowiedziała tym samym (1:1). Bez przełamań było do stanu (1:2). W kolejnym gemie rywalka wykorzystała breakpointa (1:3).

Andrea dołożyła swoje podanie (1:4). Drugi gem trafił na konto Linette (2:4). Czeszka własny serwis wygrała na sucho (2:5). Polka utrzymała podanie, ale rywalka będzie serwować na seta (3:5). Pierwszą z trzech piłek setowych zwyciężyła 6:3.

Początek drugiej partii to gemy dla podających (2:2). W piątym gemie Czeszka nie wykorzystala dwóch okazji na breaka, ale przy trzeciej przełamała Polkę po raz drugi w meczu (2:3).

W kolejnym Magda zmarnowała szansę na rebreaka (2:4). Swoim podaniem zmiejszyła różnicę (3:4). Ale Andrea mimo początkowych kłopotów (0:30) także utrzymała serwis (3:5).

Linette obroniła pierwszą piłkę meczową, ale druga dała seta 6:4 i awans do drugiej rundy rywalce.

W grze podwójnej Magda Linette i Słowaczka Lenka Jurikova otrzymały dziką kartę. Przegrały z duetem nr 1. zawodów – Niemkami Kristiną Barrois i Anną-Leną Groenefeld 4:6, 4:6.