MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

If Stockholm Open – Kubot przegrał z Petzschnerem

Łukasz Kubot uległ Philippowi Petzschnerowi w turnieju w Sztokholmie.

29-letni Polak (61 w rankingu ATP) stoczył z dwa lata młodszym Niemcem (64) pamiętny mecz w Wimbledonie w 2010 roku. Petzschner zwyciężył 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:2.

KUBOT – PETZSCHNER 2:6, 5:7

Niemiec wykorzystał trzeciego breakpointa (0:1). Z trudem utrzymał podanie (0:2). Polak dał się przełamać po raz drugi (0:3).

Kubot zdobył pierwszego gema (1:4). Przegrał pierwszego seta po 31 minutach (2:6).

W drugiem partii gemy dla serwujących do stanu 5:5. W jedenastym – od stanu 15:15 – Łukasz popełnił pod rząd podwójny błąd oraz dwa razy zepsuł uderzenia z forehandu. Stracił podanie (5:6).

Petzschner obronił trzy breakpointy i skutecznym serwisem zakończył seta (5:7) i mecz.

W grze podwójnej partnerem Kubota był Austriak Julian Knowle.

W pierwszej rundzie trafili na najwyżej rozstawionych Rohana Bopannę z Indii i Pakistańczyka Aisama-Ul-Haqa Qureshiego. Przegrali 4:6, 4:6.