Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Imir ITF – Zagórska i Siedliska wygrały debla

Polki walczyły o punkty w Turcji.

W futuresie w Izmirze (korty twarde, 10 tys. $) Sylwia Zagórska (695 w rankingu WTA) została rozstawiona z czwórką. Wygrała z Chorwatką Teą Faber (1148) 7:5, 6:4.

W drugim meczu zagrała z Turczynką Sedą Arantekin (945). Rywalka skreczowała przy stanie 1:2 w pierwszym secie.

W 1/4 finałuprzegrała z Japonką Eri Hozumi (653) 4:6, 3:6.

Natalia Siedliska (839) pokonała bez straty gema Niemkę Theresę Kleinsteuber (br) 6:0, 6:0. W 1/8 finału była lepsza od Włoszki Stephanie Scimone (691) 6:2, 6:3.

O półfinał uległa Turczynce Basak Eraydin (707) 1:6, 2:6.

Wyniki

Pierwsza runda: Eraydin – (1) Parrizas-Diaz 6:3, 6:3; Parasyuk – Munozova 6:3, 6:4; Siedliska – Kleinsteuber 6:0, 6:0; (5) Scimone – Vasilyeva 6:2, 6:2; (3) Abdala – Bamburac 6:4, 6:1; Zubkov – Starling 6:3, 6:3; Jespersen – Akdemir 6:2, 6:1; Atucha Gomez – (7) Sizikova 5:7, 6:3, 6:3; (6) Hozumi – Ileri 6:2, 6:1; Caciotti – Kayrun 6:3, 6:4; Arantekin – Ozdamar 6:0, 6:2; (4) Zagórska – Faber 7:5, 6:4; (8) Moser – Dagilmisgul 6:2, 6:4; Cedermark – Hopper 6:1, 6:1; Gonen – Kazanova 6:4, 7:5; (2) Luz – I. Lopez 6:3, 6:3.

Druga runda: Eraydin – Parasyuk 6:0, 6:3; Siedliska – Scimone 6:2, 6:3; Abdala – Zubkov 6:2, 6:1; Jespersen – Atucha Gomez 7:6, 7:5; Hozumi – Caciotti 7:6, 6:2; Zagórska – Arantekin 2:1 i krecz Turczynki; Cedermak – Moser 6:4, 3:6, 6:1; Gonen – Luz 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Eraydin – Siedliska 6:1, 6:2; Abdala – Jespersen; Hozumi – Zagórska 6:4, 6:3; Cedermak – Gonen 6:4, 4:6, 6:2.

W deblu biało-czerwone są najwyżej rozstawione. Rywalizację rozpoczną od ćwierćfinału. Wygrały z Dunką Marią Jespersen i Szwedką Anette Munozovą 6:2, 6:4.

W półfinale stoczyły pojedynek z Hiszpanką Ainhoą Atuchą Gomez i Brytyjką Sabriną Bamburac 6:3, 6:2.

W finale wygrały z Meksykanką Nadia Abdalą i Rosjanką Yaną Sizikovą 6:4, 6:3.


Marta Lewandowska i Natalia Piszczkiewicz (obie nie są notowane w rankingach) o turniej główny w Timisoara (korty ziemne, 10 tys. $) walczyły w eliminacjach.

W pierwszej rundzie Marta przegrała z Włoszką Alessią Camplone (br) 4:6, 3:6, a Natalia z Alisą Martinov z Mołdawii 1:6, 1:6.

Kategoria: