Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: S. Tsitsipas - Khachanov 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:3; Krejcikova/Siniakova - Kostyuk/Ruse 6:2, 6:2; Aoyama/Shibahara - Gauff/Pegula 6:2, 7:6 (7); Stefani/Matos - Mirza/Bopanna 7:6 (2), 6:2.

International Young Rackets Tennis – sukces Dudka

W Antalyi odbyła się piąta edycja turnieju International Young Rackets Tennis.

Organizatorem był Odeon Tours przy wsparciu tureckiego związku tenisowego oraz polskie biuro podróży Wezyr Holidays.

W zawodach, których ideą jest wspieranie młodych tenisowych talentów, rywalizowało 20 zawodników urodzonych w latach 1999 i 2000 z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Polski i Egiptu oraz graczy z Turcji.

Zwycięstwo w grze pojedynczej wywalczyli Tomasz Dudek (Polska) i Alina Kislitskaya (Rosja). Tomek rozpoczął od rywalizacji grupowej. Jego przeciwnikami byli: Polat Gurcur (Turcja), Roman Blokhin (Rosja), Hakar Sanli (Turcja) i Mert Alkaya (Turcja).

Polak bez najmniejszych problemów wyszedł z grupy. Nie przegrał nawet seta. W ćwierćfinale pokonał trzecią rakietę Białorusi – Aliaksandra Liaonenkę.

W półfinale nie przegrał nawet jednego gema z reprezentantem gospodarzy, Cemem Erturkiem. W finale zmierzył się z Osmancanem Soylerem (Turcja). Oddał tylko jednego gema i odniósł zwycięstwo w całym turnieju.

Kinga Psut i Julia Ciura wyszły zwycięsko z grupy, jednak w ćwierćfinałach musiały uznać wyższość rywalek. W turnieju chłopców wystąpił również Wiktor Kopczyński.

Fundatorem wyjazdu polskiej ekipy było biuro podróży Wezyr Holidays, które pokryło koszty przelotu samolotem i zakwaterowania w hotelu Grida City Hotel.

Więcej o turnieju – Kliknij tutaj

Kategoria: