Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Noskova 6:3, 3:6, 7:6 (2); Fręch - Samson 3:6, 6:0, 4:2 i krecz Laury; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Danilovic 3:6, 6:3, 7:6 (1); Avanesyan - Cristian 7:5, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Parks - Shinikova 7:5, 6:2; Kung - Glushko 6:1, 3:6, 6:3; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Seyboth Wild 7:6 (2), 6:4; M. Berrettino - Moreno de Alboran 7:6 (5), 6:3.

Isia zagra w Melbourne z 12

Agnieszka Radwańska rozpocznie sezon startem w wielkoszlemowym Australian Open.

Agnieszka zdecydowała się nie tylko na start w turnieju singlowym, ale planuje także walczyć w deblu. W grze pojedynczje została rozstawiona z numerem 12.

Przypomnijmy, że krakowianka w pażdzierniku poddała się operacji kontuzjowanej stopy.

Rehabilitacja miała potrwać przynajmniej pół roku. Start w Australii wydawał się niemożliwy.

21-latka zdecydowała się wtedy zamrozić miejsce w rankingu WTA (14 pozycja).

Rehabilitacja stopy Isi przebiegła jednak nadspodziewanie dobrze. Agnieszka szybko wznowiła trening tenisowy, choć początkowo bez biegania.

4 stycznia Agnieszka wyleciała do Australii, tam miała podjąć ostateczną decyzję o zagrania w Melbourne.

Po kontuzji nie ma już jednak śladu. Isia ostatnie dni przed startem spędza na ostrych treningach.

Zawodnicy, z powodu padającego od kilku dni deszczu, mają problem z miejscem na treningi. Agnieszka rano trenuje z siostrą, a popołudniami z innymi zawodniczkami.

Krakowianka umówiona jest na gry z z Czeszką Lucie Safarovą, Słowaczką Danielą Hantuchovą i Włoszką Francescą Schiavone.

Z czwartku na piątek turniej rozpocznie Urszula Radwańska. W pierwszej rundzie eliminacji zmierzy się z rozstawioną z nr 12 Gruzinką Anną Tatishvili.

Kategoria: