STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; ROUEN WTA 250: Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Isner za mocny dla Kubota

Łukasz Kubot przegrał pojedynek pierwszej rundy w turnieju Western & Southern Financial Group Masters z Amerykaninem Johnem Isnerem.

Kubot23
Isner66

Łukasz żle rozpoczął mecz. Stracił podanie w drugim gemie (0:2). Po raz drugi Amerykanin przełamał go, gdy Polak serwował, aby zostać w pierwszym secie (2:6).

W drugej partii Isnerowi do wygranej wystarczył jeden break (3:6). John grał bardzo pewnie przy swoim podaniu (11 asów). Luki nie miał w całym meczu ani jednej szansy na breaka.

Spotkanie trwało 58 minut, przewagę Amerykaniana najlepiej oddaje stosunek wygranych piłek (59 do 37).

Dla Polaka było to pierwsze spotkanie od Wimbledonu. Leczył bowiem uraz stawu skokowego. Przed nim jeszcze walka w grze podwójnej (wraz z Oliverem Marachem).

W przyszłym tygodniu zagra w turnieju New Haven.