Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Alexandrova 6:7 (5), 6:3, 6:3; Vondrousova - Fręch 5:7, 6:1, 6:0; Keys - Xinyu Wang 7:5, 6:0; Samsonova - L. Fernandez 4:6, 6:4, 6:2; Haddad Maia - E. Navarro 6:4, 7:6 (1); RABAT WTA 250: Tomova - Y. Wang 7:6 (4), 6:0; Bronzetti - Trevisan 6:2, 6:3; Stearns - Xiyu Wang 6:3, 6:1; GENEWA ATP 250: Baez - Carballes Baena 6:3, 6:0; Machac - Moreno de Alboran 4:6, 7:5, 6:0; Michelsen - Fritz 6:4, 4:6, 7:5; LYON ATP 250: Darderi - Mannarino 7:6 (4), 6:3; Koepfer - Humbert 2:6, 6:4, 6:4; Etcheverry - Seyboth Wild 7:5, 3:0 i krecz Brazylijczyka; Mpetshi Perricard - Nishioka walkower. 

ITF Juniors – Emma i Piotr w półfinałach

Polscy juniorzy walczyli w turniejach ITF w Europie i Afryce.

Kair

Trzy biało-czerwone wybrały się do Egiptu na Smash International Junior Championship (korty ziemne, grade 2). Najlepiej wypadła Wiktoria Kulik.

Pokonała Lesedi Sheyę Jacobs (Namibia) 7:6 (1), 7:5, ale przegrała z Tunezyjką Chiraz Bechri 1:6, 6:4, 5:7.

Weronika Foryś uległa Egipcjance Lamis Alhussein Abdel Aziz 1:6, 0:6, a kwalifikantka Karolina Silwanowicz nie sprostała Egipcjance Farah Yasser Abd El Wahab 1:6, 6:3, 6:7 (3).

W eliminacjach Karolina wygrała z Egipcjankami Chahendą Galal Abdel-Hamid 6:2, 6:0 i Mayar Eltony 6:2, 6:2.

Larnaka

Starty na Cyprze kontynuują Klaudia Wira, Patryk Królik i Mateusz Smolicki. Grają w Herodotou Tennis Academy ITF U18 (korty twarde, grade 4).

Królik był lepszy od Cypryjczyka Menelaosa Efstathiou 7:5, 6:4. W drugiej rundzie nie sprostał Izraelczykowi Emilowi Saveljevovi 3:6, 1:6.

Wira przegrała z Izraelką May Kimhi 2:6, 3:6. Smolicki uległ Szwedowi Filipowi Malbasiciowi 3:6, 4:6.

Ventspils

Polacy rywalizują również w Venden Cup (korty twarde, grade 5). Najwyżej rozstawiony Piotr Matuszewski pokonał Łotysza Artura Kulibabę 6:0, 6:2, Litwina Emilisa Rusakeviciusa 6:2, 6:0 i Fina Emila Ruusuvuori 6:4, 5:7, 7:5.

W półfinale wygrał z Brytyjczykiem Lawrence Perrin 7:5, 6:0. W finale przegrał walkowerem z Estończykiem Kristoferem Siimarem. Wraz z Robertem Wrzesińskim (obecnie reprezentuje Litwę, wcześniej Polskę) triumfowali w grze podwójnej.

Łukasz Kozielski nie sprostał Litwinowi Lukasowi Zvikasowi 6:3, 1:6, 3:6. W eliminacjach Marcin Mol wygrał z Łotyszem Martinsem Rocensem, ale przegrał z Francuzem Louisem Delcourem 4:6, 4:6.

Emma Zakordoniec była skuteczniejsza od Łotyszki Rebeki Margarety Merteny 7:5, 6:1 i Rosjanki Anastazji Kulikovej 2:6, 6:2, 7:6 (5). W ćwierćfinale wygrała z Łotyszką Danielą Vismane 7:6 (6), 3:6, 6:3. W półfinale przegrała z Białorusinką Hanną Kryvatulavą 1:6, 0:6.

Wcześniej w kwalifikacjach pokonała Łotyszki Annę Mariję Bukinę 6:2, 6:1 i Ivetę Daujotatite 7:6 (2), 7:5.

Kategoria: