Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Hurkacz - Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3; Evans - Lajovic 6:3, 6:7 (11), 6:2; Ruud - Rune 6:2, 6:1; Bautista Agut - Fritz 6:2, 7:5; Garin - Auger-Aliassime 7:6 (3), 6:1; Caruso - Catarina 6:7 (3), 7:6 (5), 6:3; Chardy - Bublik 6:4, 0:6, 7:5; Fognini - Kecmanovic 6:2, 7:5; Sinner - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Pouille - Pella 6:3, 6:4; Delbonis - Mannarino 7:5, 6:1; Cecchinato - Koepfer 6:4, 6:3; S. Tsitsipas - Karatsev 6:3, 6:4; Dimitrov - Struff 6:3, 6:4; Khachanov - Djere 6:4, 6:1; Popyrin - Andujar 0:6, 6:2, 7:6 (3); Koolhof/Kubot - Mannarino/Paire 7:6 (2), 6:3; Auger-Aliassime/Hurkacz - Arneodo/Nys 5:2 i krecz rywali.

ITF Juniors – Hurkacz w finale singla i debla

przez maka

Polscy juniorzy rywalizują w turniejach ITF w Afryce i Europie.

Potchefstroom

Hubert Hurkacz (63 w klasyfikacji ITF do lat 18) kontynuował występy w Republice Południowej Afryki (korty twarde, grade 2).

Był rozstawiony z jedynką. Pokonał Rossouwa Norvala (RPA) 6:2, 6:4, Courtneya Johny Locka (Zimbabwe) 6:2, 6:4, Austriaka Davida Pichlera 6:1, 6:4 oraz Kanadyjczyka Davida Volfsona 6:1, 6:4.

W finałowym pojedynku z Thomasem Brechemierem z Francji, Hubert przegrał grę z powodu kontuzji przy stanie 1:6, 0:2.

W deblu Polak (juniorem będzie także w przyszłym sezonie) i Belg Xander Veys bez walki awansowali do 1/4 finału. Otrzymali walkowera od Joshuy Howarda-Trippa (RPA) i Fritza Jacobsa (Namibia).

Pokonali także duet japońsko-hinduski Riki Oshima/Armando C. Soemarno 6:3, 5:7, 10:7 oraz Brechmeiera i Isę Mammetgulyyeva z Turkmenistanu 7:5, 7:6 (5). W finale przegrali walkowerem z duetem z RPA LLoyd Harris/Brandon Laubser.

Trnava

Duża grupa biało-czerwonych wybrała się do Trnavy (carpet w hali, grade 4). W kwalifikacjach dziewcząt Katarzyna Wysoczańska wygrała z Serbką Niną Marjanovic 6:2, 3:6, 6:0. Dołączyła w drabince głównej do Katarzyny Pyki, Karoliny Silwanowicz i Aleksandry Buczyńskiej.

Wysoczańska pokonała w niej Rosjankę Anjelikę Vlasenkovą 6:1, 6:2, ale przegrała ze Słowenką Tamarą Zidansek 3:6, 1:6.

Silwanowicz wygrała z Rosjanką Marią Novikovą 5:7, 7:5, 6:4. Buczyńska przegrała z Czeszką Moniką Kilnarovą 0:6, 1:6, a Pyka z Rosjanką Kristiną Kamskayą 6:7 (0), 4:6.

W kolejnym pojedynku Silwanowicz pokonała Słowaczkę Sonię Priscakovą 6:4, 6:4, ale nie sprostała kolejnej zawodniczce gospodarzy Nikoli Dolakovej 3:6, 1:6.

W eliminacjach chłopców Marcin Mol pokonał Słowaka Marosa Husara 6:1, 6:0 i Greka Efstathiosa Tsiranidisa 6:3, 6:3. Wojciech Jantos był lepszy od Słowaka Jakuba Belana 6:3, 6:4 i Włocha Stefano Reitano 6:4, 7:6 (3).

W turnieju głównym Jantos wygrał ze Słowakiem Milanem Habrmanem 7:5, 4:6, 6:3, Maksymilian Raupuk ze Słowakiem Patrikiem Obalem 7:5, 6:1, Mol z Rosjaninem Andrejem Chepelevem 6:3, 7:6 (3), a Piotr Matuszewski z Białorusinem Mikołajem Haliakiem 6:3, 7:6 (5).

Adrian Kowalski przegrał ze Słowakiem Vladimirem Kurkiem 4:6, 2:6, a Piotr Śmietana ze Słowakiem Michalem Seleckym 6:7 (3), 4:6. Wolny los w pierwszej rundzie mieli Adrian Andrzejczuk i Arnold Kokulewski.

W drugiej Andrzejczuk wygrał z Austriakiem Benjaminem Schuerzem 6:1, 6:3. Jantos uległ Słowakowi Samuelowi Hodorowi (nr 1) 4:6, 2:6, a Raupuk nie sprostał Ukraińcowi Artemowi Kapshukowi 6:7 (3), 6:7 (5).

Kokulewski przegrał ze Słowakiem Matusem Belanecem 6:7 (4), 7:5, 4:6, Mol z Ukraińcem Vitalijem Sachko 1:6, 0:6, a Matuszewski ze Słowakiem Patrikiem Nemą 6:7 (6), 3:6.

O ćwierćfinał Adrian wygrał z Rosjaninem Grigorijem Potemkinem 6:4, 6:3, ale w nim uległ Artemowi Kapshuk z Ukrainy 2:6, 4:6.

Kramfors

Nadal w Szwecji (korty ziemne w hali, grade 4) walczyła Wiktoria Kulik. W eliminacjach pokonała Szwedkę Nathalie Ulander 6:2, 6:3.

W drabince głównej wygrała ze Szwedką Hanną Wikberg 6:2, 6:1, Włoszką Federicą Joe Gardellą 6:1, 5:7, 6:1 i Białorusinką Anną Skabelką 6:1, 7:6 (5). W półfinale przegrała z Rumunką Ioaną Mincą 1:6, 2:6.

W deblu Wiktoria i Minca pokonały Szwedki Marię Chun i Henny Willman 6:3, 6:4 oraz Skabelkę i Rosjankę Stanisławę Starostoyants 6:2, 1:6, 10:6.

W półfinale wygrały z Włoszkami Federicą Joe Gardellą i Federicą Mordegan 6:1, 6:3 i o tytułpokonały Finki Lilę Humaloję i Olivię Pimię 4:6, 6:1, 10:7.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności