Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

ITF Juniors – Kulik w finale w Tunezji

przez maka

Polscy juniorzy rywalizowali o punkty w turniejach ITF.

Pieszczany

Grupa biało-czerwonych startowała w Slovakia Open (korty ziemne, grade 2). Patrycja Polańska przegrała ze Słowaczką Nikolą Dolakovą 0:6, 4:6. W eliminacjach odpadła Wiktoria Nosek.

W gronie chłopców Paweł Zawisza wygrał z Czechem Petrem Hajkiem 6:3, 7:5, ale nie sprostał Węgrowi Andre Biro 5:7, 3:6.

Phillip Gresk i Mateusz Terczyński mieli wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej Terczyński uległ Kanadyjczykowi Harrisonowi Scottowi 3:6, 6:7 (2), a Gresk pokonał Słowaka Vladimira Kurka 4:6, 7:6 (5), 6:2.

W trzeciej rundzie Gresk był skuteczniejszy od Tunezyjczyka Majeda Kiliani 3:6, 6:2, 7:5. W ćwierćfinale przegrał z Czechem Zdenkiem Kolarem 2:6, 0:6.

Terczyński i Kolumbijczyk Luis Valero dotarli do półfinału gry podwójnej.

Haskovo

Michał Dembek walczy w Kenana Cup (korty ziemne, grade 3). W pierwszym spotkaniu zmagań w Bułgarii wygrał z Rumunem Bogdanem Borzą 5:7, 6:3, 6:4.

W drugim meczu przegrał z Finem Patrikiem Niklasem-Salminenem 6:2, 2:6, 6:7 (5).

Nottingham

Drugi tydzień w Anglii w Nike Junior International Nottingham grają Wojciech Jantos, Arnold Kokulewski i Adrian Kowalski.

Jantos pokonał Brytyjczyka Logana Burgessa Hayesa 6:0, 1:0 i krecz rywala. Przegrał z Brytyjczykiem Mohamedem Abdelem-Azizem 4:6, 2:6.

Kokulewski przegrał z Brytyjczykiem Michaelem Shaw 3:6, 4:6, a Kowalski z jego rodakiem Danielem Bennettem 2:6, 4:6.

Przez kwalifikacje nie przebił się Robert Wojtaś.

Tunis

Wiktoria Kulik wybrała się do Tunezji (korty twarde, grade 5). Pokonała Marokankę Lilyę Hadab 6:2, 4:6, 6:3 i Austriaczkę Caroline Ilowską 6:1, 6:3.

W 1/4 finału była lepsza od Rosjanki Stanislavy Starostoyants 4:6, 7:5, 6:3. W półfinale wygrała z najwyżej rozstawioną w zawodach Włoszką Federicą Joe Gardellą 6:1, 6:2.

W pojedynku o tytuł przegrała z Tunezyjką Chiraz Bechri 4:6, 5:7.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności