Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Alexandrova 6:7 (5), 6:3, 6:3; Vondrousova - Fręch 5:7, 6:1, 6:0; Keys - Xinyu Wang 7:5, 6:0; Samsonova - L. Fernandez 4:6, 6:4, 6:2; Haddad Maia - E. Navarro 6:4, 7:6 (1); RABAT WTA 250: Tomova - Y. Wang 7:6 (4), 6:0; Bronzetti - Trevisan 6:2, 6:3; Stearns - Xiyu Wang 6:3, 6:1; GENEWA ATP 250: Baez - Carballes Baena 6:3, 6:0; Machac - Moreno de Alboran 4:6, 7:5, 6:0; Michelsen - Fritz 6:4, 4:6, 7:5; LYON ATP 250: Darderi - Mannarino 7:6 (4), 6:3; Koepfer - Humbert 2:6, 6:4, 6:4; Etcheverry - Seyboth Wild 7:5, 3:0 i krecz Brazylijczyka; Mpetshi Perricard - Nishioka walkower. 

ITF Juniors – na dwóch kontynentach

Polscy juniorzy startowali w turniejach ITF w Europie i Ameryce Południowej.

Caracas

Adrian Andrzejczuk (288 w rankingu ITF do lat 18) otrzymał dziką kartę do Copa Gatorade 2014 (korty twarde, grade 1) w Wenezueli.

Rozpoczął od zwycięskiego pojedynku z Chilijczykiem Eduardo Lacalle 7:5, 6:4. W drugiej rundzie przegrał z Rasheedem Careyem z Bahamów 2:6, 3:6.

W grze podwójnej Adrian i Wietnamczyk Nam Hoang Ly wygrali z Peterem Bertranem (Dominikana) i Omarem Hernandezem Moreno (Kuba) 6:2, 6:1 oraz Izraelczykiem Edanem Leshem i Ukraińcem Vitalijem Shcherbą 6:3, 7:6 (4).

W ćwierćfinale ulegli Niemcowi Janowi Choinskiemu i Chilijczykowi Aldo Riedowi 6:3, 1:6, 6:10.

Prerov

Grupa biało-czerwonych walczy w DHL 26th Czech International Junior Indoor Championships (korty twarde w hali, grade 1). Miejsca w turnieju głównym w Czechach mają Phillip Gresk (85) i Jan Zieliński (71). Z powodu kontuzji nogi wycofał się Hubert Hurkacz (110).

Przez eliminacje próbowali się przebić Paweł Zawisza (343), Magdalena Fręch (522) i Agata Borgman (1223). Awans wywalczyli Paweł i Magda.

W pierwszej rundzie drabinki głównej Janek i Phillip mieli wolny los. Zawisza uległ Czechowi Petrowi Hajkowi 5:7, 2:6. Magdalena Fręch pokonała zawodniczkę gospodarzy – Martinę Kudelovą 6:3, 6:2.

W drugiej Zieliński przegrał ze Zdenkiem Kolarem z Czech 3:6, 4:6, a Gresk z Brytyjczykiem Jamie Malikiem 3:6, 6:2, 6:7 (4). Fręch wygrała z Serbką Dziną Milavanovic 6:2, 6:2.

W 1/8 finału przegrała z Rosjanką Jewgieniją Levashovą 4:6, 1:6.

W grach podwójnych Gresk i Zieliński pokonali Brytyjczyków Joela Cannella i Malika 6:3, 6:1 oraz Węgra Andre Biro i Niemca Viktora Kostina 6:4, 6:3. W półfinale przegrali Chorwatem Domagojem Biljesko i Czechem Ondrejem Krstevem 6:7 (4), 7:5, 9:11.

Zawisza i Słowak Lukas Klein wygrali z Czechami Petrem Hajkiem i Kolarem 7:5, 6:2, ale przegrali z Rosjaninem Bogdanem Bobrovem i Norwegiem Viktorem Duraseviciem 2:6, 6:4, 6:10.

Fręch i Rosjanka Anastazja Nefedova były lepsze od Czeszek Dominik Haldinovej i Marie Mayerovej 7:6 (4), 7:5 oraz Rosjanki Vasilisy Apanasenko i Serbki Dziny Milovanovic 6:1, 6:2.

W ćwierćfinale wygrały z Rosjankami Darią Kruzhkovą i Aleksandrą Pospelovą 6:2, 4:6, 10:4, a w półfinale z Węgierką Anną Bondar i Rumunką Eleną Gabrielą Ruse 7:6 (2), 7:6 (6).

W pojedynku finałowym nie sprostały Rosjankom Annie Kalinskaya i Jewgieni Levashovej 7:5, 2:6, 6:10.

Kategoria: