Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Bencic - Kostyuk 6:4, 7:5; S. Rogers - Kontaveit 4:6, 6:3, 4:1 i krecz Estonki; V. Kudermetova - E. Mertens 6:1, 7:5; Q. Zheng - Ostapenko 7:6 (10), 6:1; LINZ WTA 250: Tauson - Begu 6:1, 6:2; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:1; Kalinina - Parks 6:2, 7:5; Friedsam - Errani 6:2, 6:4; Sakkari - Gracheva 6:4, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Fils - Bautista Agut 6:3, 6:4; Barrere - Bublik 6:4, 6:7 (12), 7:6 (3); Ruusuvuori - M. Ymer 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Humbert 1:6, 7:6 (2) i krecz Francuza; Sinner - Fucsovics walkower; DALLAS ATP 250: E. Gomez - Diallo 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5); Altmaier - Svajda 6:2, 6:4; CORDOBA ATP 250: J. Sousa - Etcheverry 3:6, 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

ITF Juniors – na starcie trójka biało-czerwonych

Polscy juniorzy walczyli nie tylko w Poznaniu, ale także w Portugalii, Armenii i Bułgarii.

Porto

Katarzyna Pyka kontynuuje starty w Portugalii. W Taca Diogo Napoles (korty ziemne, grade 4) jest rozstawiona z ósemką.

Wygrała z Rosjanką Dianą Krasnovą 6:2, 6:4, ale przegrała z Hiszpanką Marią Gutierrez Carrasco 6:7 (4), 2:6.

W grze podwójnej duet Pyka/Claudia Cianci (Portugalia) pokonał Niemki Nikę Hein i Marlene Herrmann 6:4, 6:, ale nie sprostał Mołdawiance Cristinie Bucsa i Portugalce Marii Tavares 4:6, 2:6.

Erewań

Mateusz Smolicki wybrał się do Armenii (korty ziemne, grade 5). W pierwszej rundzie President Cup pokonał Gruzina Erekle Klimiashvilego 3:6, 7:5, 7:6 (5), ale uległ Izraelczykowi Yankelowi Zemelowi 4:6, 2:6.

W deblu Polak i Rosjanin Aziz Avloev pokonali Gruzinów Giorgia Datashvilego i Erekle Klimiashvilego 6:2, 2:6, 10:8. Nie sprostali jednak Kazachom Zhansultanowi Chembotayevovi i Bolatowi Mamyrowi 6:7 (5), 6:2, 9:11.

Sofia

Weronika Foryś zdecydowała się na występ w Bułgarii (korty ziemne, grade 5). Wygrała z Rumunką Blanką Eleną Butnaru 6:2, 6:2. Uległa jednak Rumunce Oanie Gavrili 2:6, 1:6.

W grze podwójnej Weronika i Włoszka Federica Joe Gardella pokonały Bułgarkę Ivon Mihalevę i Rumunkę Gabrielę Nicole Tatarus 6:3, 6:0, ale przegrały z Bułgarką Petią Arshinkovą i Rumunką Andradą Ioaną Surdeanu 4:6, 5:7.

Kategoria: