Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

ITF Juniors – na trzech kontynentach

przez maka

Biało-czerwoni grali w turniejach ITF juniorów w trzech krajach.

Prerov

Grupa Polaków startowała w Prerovie w SF Motors – 27th Czech International Junior Indoor Championships (korty twarde w hali, grade 1).

W pierwszej rundzie Michał Dembek (rozstawiony z nr 9) i Piotr Matuszewski (nr 15) mieli wolny los. Patryk Królik wygrał z Czechem Danielem Velkiem 3:6, 7:5, 6:2.

W drugiej rundzie Matuszewski pokonał Francuza Maxima Petel 2:6, 6:4, 7:6 (8), a Królik był lepszy od Szweda Sama Taylora 6:2, 6:4. Dembek wygrał z Australijczykiem Gonzalo Morellem Raschiatore 6:0, 6:2.

W 1/8 finału Dembek wygrał z Rosjaninem Pavlem Kotovem 6:1, 7:5. Matuszewski przegrał z Brytyjczykiem Ewanem Moorem 4:6, 4:6, a Królik z Finem Eero Vasą 3:6, 5:7.

W ćwierćfinale Michał pokonał Rumuna Dragosa Nicolae Madarasa 6:4, 0:6, 6:4. W półfinale wygrał z Rumunem Bogdanem Borzą 6:3, 6:4. W meczu finałowym był lepszy od Moora 7:6 (7), 4:6, 6:3.

Przemysław Michocki przegrał w eliminacjach z Białorusinem Mikołajem Haliakiem 4:6, 4:6. W zmaganiach dziewcząt Weronika Foryś wygrała z Czeszką Michaelą Bayerlovą 6:3, 2:6, 6:3, ale nie sprostała Słowence Hanie Mraz 1:6, 5:7.

W deblu Dembek i Królik przegrali z Czechami Petrem Hajkiem i Pavlem Motlem 3:6, 6:7 (5). Matuszewski i Raschiatore ulegli Słowakom Lukasowi Kleinowi i Patrikowi Nemie 6:7 (4), 2:6.

Natomiast Foryś i Czeszka Natalie Kallmunzerova wygrały z Greczynką Eleni Christofi i Rumunką Georgią Andreą Craciun 7:6 (5), 3:6, 10:4, ale przegrały z Białorusinką Ulyaną Grib i Jekateriną Kazionovą 1:6, 1:6.

Traralgon

Hubert Hurkacz wybrał się na dwa turnieje w Australii. W pierwszym walczy w AGL Loy Yang Traralgon Junior International (korty twarde, grade 1).

Zawody są znakomicie obsadzone, gdyż dla wielu graczy to przetarcie przed Australian Open. Prezentują się m.in. Orlando Luz, Taylor Fritz (wygrał w tym tygodniu ze Stefanem Kozlovem i Dennisem Novikovem), Michael Mmoh, Roman Safiullin czy Stefanos Tsitsipas.

Hurkacz (30 w rankingu ITF) wygrał z Peruwiańczykiem Juanem Jose Rosasem (21) 6:4, 7:6 (9), ale przegrał z Sameerem Kumarem (USA, 46) 4:6, 2:6.

W grze podwójnej Hubert i Słowak Alex Molcan pokonali Japończyka Fukudę i Szweda Mikaela Ymera 6:2, 6:1. Wygrali też z Japończykami Yusuke Takahashim i Jumpei Yamasakim 7:6 (5), 6:4.

W ćwierćfinale uporali się z Lloydem Harrisem (RPA) i Rosasem 4:6, 6:3, 10:5. W półfinale przegrali pechowo z Australijczykiem Akirą Santillanem i Holendrem Timem Van Rijthovenem 6:7 (1), 6:2, 8:10.

New Delhi

Występy w Indiach kontynuuje Wiktoria Kulik. W Delhi ITF Juniors (korty twarde, grade 2) jest rozstawiona z nr 8. Wygrała po twardej walce z Hinduską Jennifer Luikham 4:6, 7:6 (1), 6:3.

Pokonała też Kwan Yau Ng (Hongkong) 6:4, 6:1. W ćwierćfinale była lepsza od Hinduski Karman Kaur Thandi 7:5, 7:5. W półfinale nie sprostała Bunyawi Thamchaiwat (Tajlandia) 6:4, 3:6, 5:7.

W deblu Wiktoria i Brytyjka Georgina Axon pokonały Ng i Karman Kaur Thandi (Indie) 6:4, 6:3, ale przegrały z En Shuo Liang i Fang-Hsien Wu (Tajwan) 6:7 (5), 4:6.


Michał Dembek po wygranej w w Czechach awansował na 46. miejsce na świecie w rankingu do lat 18.

Hubert Hurkacz jest 30, Piotr Matuszewski 144, a Wiktoria Kulik 181.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności