Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Keys - D. Collins 6:1, 6:2; RABAT WTA 250: Stearns - Sherif 6:2, 6:1; GENEWA ATP 250: Ruud - Machac 7:5, 6:3; Ruud - Cobolli 1:6, 6;1, 7:6 (4); LYON ATP 250: G. Mpetshi Perricard - Etcheverry 6:4, 1:6, 7:6 (7).

ITF Juniors – Polacy w Europie i Azji

Biało-czerwoni rywalizowali w turniejach ITF w Hiszpanii, Japonii i Holandii.

Osaka

Mateusz Terczyński zdecydował się walczyć o punkty w Osaka Mayor’s Cup – World Super Junior Tennis Championships (korty twarde, grade A). Rywalizację rozpoczął od zwycięstwa nad zawodnikiem gospodarzy Leo Julienem Sebaounem 6:2, 6:3.

Wygrał też z Duńczykiem Simonem Friisem Soendergaardem 5:7, 6:4, 11:9 i Brytyjczykiem Lewisem Roskilly 6:4, 7:6 (4). W ćwierćfinale uległ Japończykowi Jumpei Yamasaki 2:6, 1:6.

W deblu wraz ze Szwedem Oscarem Janglinem przegrali z Toru Horie i Yusuke Takemoto z Japonii 0:6, 6:2, 8:10.

Sanxenxo

W 12th Sanxenxo International Junior Tournament (korty twarde, grade 3) rywalizują Phillip Gresk i Katarzyna Pyka. W pierwszej rundzie Gresk, rozstawiony z dwójką, trafił na kwalifikanta z Wielkiej Brytanii Maxa Stewarta. Pokonał go 2:6, 6:4, 7:6 (5)

Wygrał także z Australijczykiem Gonzalo Morellem Raschiatore 6:3, 6:3. O półfinał przegrał z Brytyjczykiem Joshuą Sapwellem 4:6, 2:6.

Pyka wygrała z Serbką Nikoliną Jovic 6:1, 6:4 i Holenderką Inger Van Dijkmen 6:3, 6:4. W 1/4 uległa Brytyjce Jodie Anne Burrage 3:6, 0:6.

W grze podwójnej Phillip i Sapwell jako duet numer jeden rozpoczęli zmagania od ćwierćfinału i zwycięskiego pojedynku z Brytyjczykami Maxem Stewartem i Marcusem Waltersem 6:2, 6:2. W półfinale przegrali z duetem z Hiszpanii Alberto Romero De Avila Senise/Carlos Taberner 2:6, 6:4, 3:10.

Kasia i Natsumi Okamoto z Japonii przegrały z parą rosyjsko-ukraińską Vasilisa Aponasenko/Anastasiya Shoshyna 4:6, 2:6.

Almera

W Holandii rozgrywany jest Autumn Almere 2013 (korty twarde w hali, grade 4). Na start zdecydowały się trzy nasze reprezentantki: Aleksandra Buchla, Patrycja Polańska i Agata Bieńkowska.

Buchla przegrała z Holenderką Elise Moeyes 4:6, 1:6, a Bieńkowska z Niemką Kathariną Gerlach 0:6, 2:6. Polańska pokonała Łotyszkę Dartę-Elizabetę Emulinę 6:2, 6:3. O ćwierćfinał Patrycja przegrała z Roos Van Der Zwaan z Holandii 2:6, 1:6.

W turnieju deblowym Ola i Rumunka Ioana Diana Piteroiu (nr 1) wygrały z Holenderkami Roos Gerritsen i Gabriellą Mujan 6:4, 6:2, natomiast Patrycja i Agata przegrały z Niemką Kathariną Gerlach i Janine Hemmes z Holandii 2:6, 2:6.

W 1/4 finału Polka i Rumunka pokonały Brytyjki Emę Lazic i Serenę Nash 6:3, 6:0, ale przegrały z Valeriyą Zelevą i Sofyą Zhuk z Rosji 5:7, 1:6.

Kategoria: