Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch - Meligeni Rodrigues Alves 6:4, 6:3; Pigossi - U. Radwańska 7:6 (9), 3:6, 6:2; Boulter - Zacarias 7:5, 6:0; Watson - Olmos 7:5, 6:1; Svitolina - Muramatsu 6:3, 6:2; Kostyuk - Naito 6:3, 6:3; Bertens - Xinyu Wang 6:2, 6:0; Xiyu Wang - Rus 6:1, 3:6, 6:2; Putintseva - Podoroska 2:6, 6:4, 6:0; Cocciaretto - Bara 6:1, 6:4; Trevisan - Buzarnescu 6:2, 2:6, 7:6 (5); L. Fernandez - Danilovic 7:5, 4:6, 6:4; Marino - Stojanovic 6:4, 7:6 (6); Ostapenko - Raina 6:2, 5:7, 7:5; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Nadal 6:2, 4:6, 6:2; Ruud - Fognini 6:4, 6:3; Evans - Goffin 5:7, 6:3, 6:4; S. Tsitsipas - Davidovich Fokina 7:5 i krecz Hiszpana.

ITF Juniors – półfinał Buczyńskiej

przez maka

Polscy juniorzy walczyli w turniejach ITF w Europie.

Żylina

Bardzo duża grupa biało-czerwonych rywalizowała w Zilina Junior Open 2013 (korty ziemne, grade 4). W gronie chłopców w trzeciej rundzie znależli się Michał Dembek, Paweł Zawisza, Michał Rolski i Mateusz Terczyński.

Dembek (rozstawiony z nr 7) pokonał Czecha Daniela Orlitę 6:2, 7:5 i Słowaka Matusa Lazara 6:1, 6:0. W ćwierćfinale nie sprostał Austriakowi Lennemu Hampelowi 6:1, 5:7, 6:7 (4).

Rolski (8) był lepszy od Czecha Vita Koprivy 6:4, 6:3, ale przegrał z Włochem Luką Giacominim 3:6, 4:6.

Zawisza (11) wygrał ze Słowakiem Patrikiem Nemą 7:6 (2), 7:6 (3), uległ Ukraińcowi Vitalijowi Shcherbie 6:3, 2:6, 4:6. Terczyński (6) był skuteczniejszy od Austriaka Cana Paula Guevena 6:2, 6:3, ale gorszy od Słowaka Michala Marko 1:6, 3:6.

Robert Kłopot pokonał Słowaka Martina Belana 6:2, 6:1, ale uległ Słowakowi Adamowi Kulichowi 6:1, 2:6, 1:6. Patryk Królik przegrał ze Słowakiem Filipem Kratochvilą 2:6, 3:6, Maksymilian Raupuk nie sprostał Słowakowi Erikowi Chrenowi 5:7, 5:7, a Arnold Kokulewski był słabszy od Słowaka Ivana Pousa 3:6, 2:6.

Wśród dziewcząt Katarzyna Wysoczańska pokonała Słowaczkę Antonię Filarską 6:2, 6:1, a Agata Borgman wygrała ze Słowaczką Claudią Oravcovą 6:4, 6:2.

Karolina Silwanowicz przegrała ze Słowaczką Janą Duhanovą 6:3, 6:7 (2), 1:6, Kasandra Kozub ze Słowaczką Lucią Ondraskovą 4:6, 1:6, Patrycja Polańska ze Słowaczką Martiną Okalovą 3:6, 4:6, Julia Przybylska ze Słowaczkami Sandrą Jamrichovą 1:6, 3:6, Agata Świątek ze Słowaczką Nikolą Kadasiovą 7:6 (6), 4:6, 4:6, a Wiktoria Nosek ze Słowaczką Alzbetą Houbovą 5:7, 3:6.

Marta Kowalska (8) wygrała ze Słowaczką Anną Fajnorovą 6:2, 6:4. Weronika Foryś (15) uległa Słowaczce Dominice Sujovej 6:4, 3:6, 4:6, Wysoczańska Japonce Natsuho Arakawie 4:6, 3:6, a Borgman Słowaczce Nikoli Dolakovej 0:6, 6:2, 3:6.

W trzeciej rundzie Kowalska wygrała z Czeszką Dominiką Haldinovą 6:3, 7:5. W ćwierćfinale przegrała z Ukrainką Anastazją Fedoryryshyn 3:6, 2:6.

W kwalifikacjach odpadli Maja Pindelska, Diana Budnik i Szymon Wieczorek.

Leiria

Katarzyna Pyka wybrała się do Portugalii (korty ziemne, grade 4). Jest rozstawiona z 7. Wygrała z Rosjanką Dianą Krasnovą 6:3, 0:6, 6:2 i Hiszpanką Lidią Moreno Arias 6:4, 7:5, ale przegrała z Brytyjką Alannah Griffin 6:7 (2), 5:7.

Split

Aleksandra Buczyńska z powodzeniem startuje w Epetion Cup (korty ziemne, grade 5). Polka pokonała Chorwatki Karlę Kilic 6:0, 6:4 i Barbarę Rajic 6:2, 6:4.

W 1/4 finału była skuteczniejsza od Rosjanki Anastasi Chikalkiny 6:2, 6:0. W półfinale przegrała ze Słowenką Haną Mraz 3:6, 1:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności