Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Hurkacz - Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3; Evans - Lajovic 6:3, 6:7 (11), 6:2; Garin - Auger-Aliassime 7:6 (3), 6:1; Caruso - Catarina 6:7 (3), 7:6 (5), 6:3; Chardy - Bublik 6:4, 0:6, 7:5; Fognini - Kecmanovic 6:2, 7:5; Sinner - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Pouille - Pella 6:3, 6:4; Delbonis - Mannarino 7:5, 6:1; Cecchinato - Koepfer 6:4, 6:3; CHARLESTON WTA 250: Piter/Y. Wang - Kalashnikova/Kudryavtseva 7:6 (7), 2:6, 10:2; Tauson - Samsonova 6:3, 6:3; Rogers - McNally 6:0, 6:1; Tomljanovic - Zarazua 6:1, 6:1; Hibino - Doi 7:5, 5:7, 6:6 i krecz Misaki; L. Davis - Vandeweghe 7:6 (3), 6:4; Brengle - Vikhlyantseva 6:0, 3:6, 6:2.

ITF Juniors – punkty mile widziane

przez maka

Polscy juniorzy szukali punktów w turniejach ITF w Europie.

Linz

Michał Dembek walczył w Simacek ITF Junior Open Linz 2014 (korty ziemne, grade 1). Przegrał z Hindusem Sumitem Nagalem 6:7 (4), 2:6.

W deblu Polak i Czech Daniel Orlita ulegli Niemcowi Christopherowi-Robinowi Hoekowi i Chorwatowi Davidowi Samardziji 3:6, 6:7 (3).

Timisoara

Weronika Foryś grała w Wilson Tivoli Trophy w Rumunii (korty ziemne, grade 3). Pokonała Rumunkę Patricię Zeriu 0:6, 6:3, 6:2, Izraelkę Talyę Zandberg 6:4, 6:3 i Brytyjką Jodie Annę Burrage 4:6, 7:6 (9), 6:3.

W półfinale nie sprostała Kanadyjce Anjanie Suresh 5:7, 1:6. W deblu Polka i Egipcjanka Nermeen Shawky przegrały z Rumunkami Ioaną Guną i Andreeą Amalią Roscą 1:6, 3:6.

Londyn

Mateusz Terczyński i Arnold Kokulewski rywalizują w Nike Junior International Queenswood (korty ziemne, grade 4). Dla Mateusza był to ostatni turniej w gronie juniorów.

Rozstawiony z dwójką Terczyński wygrał z Brytyjczykami Danielem Bennettem 6:0, 6:1, Vincentem Gillespie 2:6, 7:6 (7), 6:4 i Luke’m Oakleyem 6:3, 6:0.

Zwyciężył też w półfinałowym pojedynku z Brytyjczykiem Alexisem Canterem 6:2, 6:7 (3), 6:4. W meczu o tytuł przegrał z Kanadyjczykiem Harrisonem Scottem 4:6, 3:6.

Kokulewski przegrał z Brytyjczykiem Sebastianem Butlerem 1:6, 0:6.

W deblu Terczyński i Brytyjczyk Sacha Modica pokonali Brytyjczyków Jacka Burkilla i Sama Rice 6:7 (4), 7:6 (5), 10:5, ale nie sprostali Brytyjczykowi Charlesowi Broomowi i Scottowi 2:6, 3:6.

Monchengladbach

Grupa biało-czerwonych wybrała się na NRW Junior Open 2014 do Niemiec (korty ziemne, grade 4). W gronie dziewcząt walczą Wiktoria Kulik i Karolina Silwanowicz.

Kulik przegrała z Niemką Liną Hohnhold 1:6, 0:5 i krecz, a Silwanowicz uległa Niemce Anastazji Rosnowskiej 5:7, 6:2, 4:6.

Wśród chłopców startują Maksymilian Raupuk, Adrian Kowalski i Cezary Walkusz. Raupuk wygrał z Niemcem Jonasem Erdmannem 4:6, 6:4, 6:3 i Węgrem Lenardem Sohą 5:7, 6:3, 6:1. W ćwierćfinale nie sprostał Niemcowi Louisowi Wesselsowi 3:6, 2:6.

Kowalski pokonał Niemca Toma Eisenzapfa 6:4, 6:1, ale uległ Niemcowi Timowi Sandkaulenowi 4:6, 0:6. Walkusz przegrał z Niemcem Luką Wiedenmannem 2:6, 3:6.

San Marino

Sonia Grzywocz kontynuuje występy w Europie. Tym razem gra w Asset Banca San Marino Junior Open (korty ziemne, grade 5). Przegrała z Włoszką Ingrid Di Carlo 1:6, 2:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności