Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Jabeur - Kawa 6:4, 6:0; Riske-Amritraj - Chwalińska 3:6, 6:1, 6:0; Kerber - Linette 6:3, 6:3; C. Garcia - Raducanu 6:3, 6:3; Begu - Cocciaretto 6:4, 6:4; Niemeier - Kontaveit 6:4, 6:0; S. Zhang - Kostyuk 7:6 (6), 6:2; Tsurenko - Kalinina 3:6, 6:4, 6:3; Pegula - Vekic 6:3, 7:6 (2); Ostapenko - Wickmayer 6:2, 6:2; Minnen - Muguruza 6:4, 6:0; T. Maria - Cirstea 6:3, 1:6, 7:5; Parry - Hontama 6:3, 6:2; Bouzkova - A. Li 6:0, 6:3; Kar. Pliskova - Martincova 7:6 (1), 7:5; Dart - Masarova 6:1, 6:4; Goffin - Baez 6:1, 6:2, 6:4; S. Johnson - Peniston 6:3, 6:2, 6:4; Tiafoe - Marterer 6:2, 6:2, 7:6 (3); Otte - Ch. Harrison 3:1 i krecz Amerykanina; Kecmanovic - Tabilo 7:6 (4), 7:6 (3), 3:6, 6:3; Humbert - Ruud 3:6, 6:2, 7:5, 6:4; Djokovic - Kokkinakis 6:1, 6:4, 6:2; Bublik - Lajovic 7:6 (7), 6:2, 7:5; Norrie - Munar 6:4, 3:6, 5:7, 6:0, 6:2; Basilashvili - Halys 7:6 (7), 0:6, 7:5, 7:6 (5).
Fortuna
Polska Liga Tenisa

ITF Juniors – punkty mile widziane

Polscy juniorzy szukali punktów w turniejach ITF w Europie.

Linz

Michał Dembek walczył w Simacek ITF Junior Open Linz 2014 (korty ziemne, grade 1). Przegrał z Hindusem Sumitem Nagalem 6:7 (4), 2:6.

W deblu Polak i Czech Daniel Orlita ulegli Niemcowi Christopherowi-Robinowi Hoekowi i Chorwatowi Davidowi Samardziji 3:6, 6:7 (3).

Timisoara

Weronika Foryś grała w Wilson Tivoli Trophy w Rumunii (korty ziemne, grade 3). Pokonała Rumunkę Patricię Zeriu 0:6, 6:3, 6:2, Izraelkę Talyę Zandberg 6:4, 6:3 i Brytyjką Jodie Annę Burrage 4:6, 7:6 (9), 6:3.

W półfinale nie sprostała Kanadyjce Anjanie Suresh 5:7, 1:6. W deblu Polka i Egipcjanka Nermeen Shawky przegrały z Rumunkami Ioaną Guną i Andreeą Amalią Roscą 1:6, 3:6.

Londyn

Mateusz Terczyński i Arnold Kokulewski rywalizują w Nike Junior International Queenswood (korty ziemne, grade 4). Dla Mateusza był to ostatni turniej w gronie juniorów.

Rozstawiony z dwójką Terczyński wygrał z Brytyjczykami Danielem Bennettem 6:0, 6:1, Vincentem Gillespie 2:6, 7:6 (7), 6:4 i Luke’m Oakleyem 6:3, 6:0.

Zwyciężył też w półfinałowym pojedynku z Brytyjczykiem Alexisem Canterem 6:2, 6:7 (3), 6:4. W meczu o tytuł przegrał z Kanadyjczykiem Harrisonem Scottem 4:6, 3:6.

Kokulewski przegrał z Brytyjczykiem Sebastianem Butlerem 1:6, 0:6.

W deblu Terczyński i Brytyjczyk Sacha Modica pokonali Brytyjczyków Jacka Burkilla i Sama Rice 6:7 (4), 7:6 (5), 10:5, ale nie sprostali Brytyjczykowi Charlesowi Broomowi i Scottowi 2:6, 3:6.

Monchengladbach

Grupa biało-czerwonych wybrała się na NRW Junior Open 2014 do Niemiec (korty ziemne, grade 4). W gronie dziewcząt walczą Wiktoria Kulik i Karolina Silwanowicz.

Kulik przegrała z Niemką Liną Hohnhold 1:6, 0:5 i krecz, a Silwanowicz uległa Niemce Anastazji Rosnowskiej 5:7, 6:2, 4:6.

Wśród chłopców startują Maksymilian Raupuk, Adrian Kowalski i Cezary Walkusz. Raupuk wygrał z Niemcem Jonasem Erdmannem 4:6, 6:4, 6:3 i Węgrem Lenardem Sohą 5:7, 6:3, 6:1. W ćwierćfinale nie sprostał Niemcowi Louisowi Wesselsowi 3:6, 2:6.

Kowalski pokonał Niemca Toma Eisenzapfa 6:4, 6:1, ale uległ Niemcowi Timowi Sandkaulenowi 4:6, 0:6. Walkusz przegrał z Niemcem Luką Wiedenmannem 2:6, 3:6.

San Marino

Sonia Grzywocz kontynuuje występy w Europie. Tym razem gra w Asset Banca San Marino Junior Open (korty ziemne, grade 5). Przegrała z Włoszką Ingrid Di Carlo 1:6, 2:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności