Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Bencic - Vondrousova 7:5, 2;6, 6:3; Svitolina - Rybakina 1:6, 7:6 (5), 6:4; Carreno Busta - Djokovic 6:4, 6:7 (6), 6:3; Pigossi/Stefani - V. Kudermetova/Vesnina 4:6, 6:4, 11:9; Barty/Peers - Stojanovic/Djokovic walkower.

ITF Juniors – rywalizowali w Europie

Polscy juniorzy szukają punktów w turniejach ITF w Niemczech, Ukrainie, Łotwie i Danii.

Bochum

Adrian Andrzejczuk kontynuuje występy w Niemczech. W kwalifikacjach IGTA Junior Cup (korty ziemne, grade 2) był najwyżej rozstawiony. Nie sprostał jednak Niemcowi Jannikowi Giesse 4:6, 4:6.

Lwów

Grupa biało-czerwonych rywalizuje w Ukrzakhid ITF (korty ziemne, grade 4). W gronie dziewcząt Aleksandra Buczyńska pokonała Ukrainkę Natalię Vlasovą 6:3, 6:3, ale uległa Ukraince Natalii Malenko 5:7, 3:6.

Weronika Foryś wygrała z Ukrainkami Daryą Pentsovą 6:0, 6:0, Bianką Velehan 6:4, 7:6 (3) oraz Marią Natalią Lyven 6:3, 7:5. W półfinale przegrała z Ukrainką Viktorią Dzyubą 1:6, 1:6.

Wśród chłopców Mateusz Smolicki pokonał Ukraińca Oleksandra Yakha 6:3, 6:1, ale nie sprostał Ukraińcowi Oleksandrowi Vovkovi 7:6 (3), 3:6, 4:6.

Jan Malmon przegrał z Ukraińcem Artemem Vasheshnikovem 2:6, 1:6. W eliminacjach odpadł Wiktor Radwan.

Ryga

Piotr Matuszewski w turnieju Riga Open (korty ziemne, grade 4) wygrał z Litwinem Almantasem Ozelisem 6:3, 6:1, Izraelczykiem Yshaiem Olielem 6:3, 6:4 i Portugalczykiem Felipe Cunhą Silvą (nr 1) 4:6, 6:4, 6:4.

W półfinale pokonał Szweda Jespera Akerlunda 6:1, 6:3. W walce o tytuł Piotrek był lepszy od Łotysza Mikusa Losbergsa 6:4, 4:6, 6:3.

Robert Wojtaś dostał dziką kartę do eliminacji, ale oddał spotkanie walkowerem.

Odense

Katarzyna Wysoczańska próbowała swoich sił w turnieju w Danii (korty ziemne, grade 4). Wygrała z Irlandką Lauren Deegan 6:2, 6:4 i Niemką Carolin Nonnenmacher 6:1, 6:3.

W trzeciej rundzie przegrała ze Szwedką Arezo Ghannadan 2:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności