Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Bencic - Kostyuk 6:4, 7:5; S. Rogers - Kontaveit 4:6, 6:3, 4:1 i krecz Estonki; V. Kudermetova - E. Mertens 6:1, 7:5; Q. Zheng - Ostapenko 7:6 (10), 6:1; LINZ WTA 250: Tauson - Begu 6:1, 6:2; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:1; Kalinina - Parks 6:2, 7:5; Friedsam - Errani 6:2, 6:4; Sakkari - Gracheva 6:4, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Fils - Bautista Agut 6:3, 6:4; Barrere - Bublik 6:4, 6:7 (12), 7:6 (3); Ruusuvuori - M. Ymer 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Humbert 1:6, 7:6 (2) i krecz Francuza; Sinner - Fucsovics walkower; DALLAS ATP 250: E. Gomez - Diallo 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5); Altmaier - Svajda 6:2, 6:4; CORDOBA ATP 250: J. Sousa - Etcheverry 3:6, 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

ITF Juniors – rywalizowali w Europie

Polscy juniorzy szukają punktów w turniejach ITF w Niemczech, Ukrainie, Łotwie i Danii.

Bochum

Adrian Andrzejczuk kontynuuje występy w Niemczech. W kwalifikacjach IGTA Junior Cup (korty ziemne, grade 2) był najwyżej rozstawiony. Nie sprostał jednak Niemcowi Jannikowi Giesse 4:6, 4:6.

Lwów

Grupa biało-czerwonych rywalizuje w Ukrzakhid ITF (korty ziemne, grade 4). W gronie dziewcząt Aleksandra Buczyńska pokonała Ukrainkę Natalię Vlasovą 6:3, 6:3, ale uległa Ukraince Natalii Malenko 5:7, 3:6.

Weronika Foryś wygrała z Ukrainkami Daryą Pentsovą 6:0, 6:0, Bianką Velehan 6:4, 7:6 (3) oraz Marią Natalią Lyven 6:3, 7:5. W półfinale przegrała z Ukrainką Viktorią Dzyubą 1:6, 1:6.

Wśród chłopców Mateusz Smolicki pokonał Ukraińca Oleksandra Yakha 6:3, 6:1, ale nie sprostał Ukraińcowi Oleksandrowi Vovkovi 7:6 (3), 3:6, 4:6.

Jan Malmon przegrał z Ukraińcem Artemem Vasheshnikovem 2:6, 1:6. W eliminacjach odpadł Wiktor Radwan.

Ryga

Piotr Matuszewski w turnieju Riga Open (korty ziemne, grade 4) wygrał z Litwinem Almantasem Ozelisem 6:3, 6:1, Izraelczykiem Yshaiem Olielem 6:3, 6:4 i Portugalczykiem Felipe Cunhą Silvą (nr 1) 4:6, 6:4, 6:4.

W półfinale pokonał Szweda Jespera Akerlunda 6:1, 6:3. W walce o tytuł Piotrek był lepszy od Łotysza Mikusa Losbergsa 6:4, 4:6, 6:3.

Robert Wojtaś dostał dziką kartę do eliminacji, ale oddał spotkanie walkowerem.

Odense

Katarzyna Wysoczańska próbowała swoich sił w turnieju w Danii (korty ziemne, grade 4). Wygrała z Irlandką Lauren Deegan 6:2, 6:4 i Niemką Carolin Nonnenmacher 6:1, 6:3.

W trzeciej rundzie przegrała ze Szwedką Arezo Ghannadan 2:6, 3:6.

Kategoria: