Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Hurkacz - Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3; Evans - Lajovic 6:3, 6:7 (11), 6:2; Carreno Busta - Travaglia 7:5, 7:6 (4); Davidovich Fokina - M. Berrettini 7:5, 6:3; Krajinovic - Basilashvili 6:1, 2:0 i krecz Gruzina; Sonego - Fucsovics 6:3, 6:4; Ruud - Rune 6:2, 6:1; Bautista Agut - Fritz 6:2, 7:5; Garin - Auger-Aliassime 7:6 (3), 6:1; Caruso - Catarina 6:7 (3), 7:6 (5), 6:3; Chardy - Bublik 6:4, 0:6, 7:5; Fognini - Kecmanovic 6:2, 7:5; Sinner - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Pouille - Pella 6:3, 6:4; Delbonis - Mannarino 7:5, 6:1; Cecchinato - Koepfer 6:4, 6:3; S. Tsitsipas - Karatsev 6:3, 6:4; Dimitrov - Struff 6:3, 6:4; Khachanov - Djere 6:4, 6:1; Popyrin - Andujar 0:6, 6:2, 7:6 (3); Koolhof/Kubot - Mannarino/Paire 7:6 (2), 6:3; Auger-Aliassime/Hurkacz - Arneodo/Nys 5:2 i krecz rywali; CHARLESTON WTA 250: Sharma - Y. Wang 6:4, 6:2.

ITF Juniors – rywalizowali w trzech państwach

przez maka

Juniorzy walczyli o punkty do światowego rankingu w turniejach ITF w Europie.

Budapeszt

W Epitok-Abris Cup (korty ziemne, grade 2) w Budapeszcie startowało czterech biało-czerwonych. Michał Dembek wygrał z Węgrem Mate Valkuszem 6:4, 7:5.

Kwalifikant Patryk Królik pokonał Litwina Tadasa Babelisa 7:6 (1), 6:3. Mateusz Terczyński przegrał z Estończykiem Kennethem Raismą 5:7, 3:6.

W drugiej rundzie Dembek wygrał z Robertem Levine 5:2 i krecz Amerykanina, a Królik uległ Szwajcarowi Raphaelowi Baltenspergerowi 2:6, 3:6. W ćwierćfinale Michał przegrał z Rumunem Dragosem Nicolae Madarasem 6:3, 2:6, 2:6.

W eliminacjach odpadł Arnold Kokulewski. Przegrał z Węgrem Andrasem Neczem 6:2, 2:6, 1:6. Królik pokonał Węgra Gergo Uja 6:3, 7:6 (5) i Ukraińca Vitalija Sachko 7:5, 6:3.

W deblu Terczyński i Brytyjczyk Rhett Purcell pokonali Ukraińca Artema Kapshuka i Królika 6:1, 7:5, ale nie sprostali Czechowi Petrowi Hajkowi i Pavlowi Motlowi 6:2, 5:7, 7:10.

Dembek i Czech Dominik Stary przegrali z Chorwatem Domagojem Biljesko i Alexandrem Lebedevem (USA) 6:2, 3:6, 7:10.

Tallin

Adrian Kowalski pokonał Łotysza Mikusa Losbergsa (nr 4 zmagań) 3:6, 7:5, 6:1 w pierwszej rundzie Estonian Junior Open (korty ziemne, grade 2). W drugiej przegrał z Robertem Wrzesińskim 6:4, 4:6, 2:6, który obecnie reprezentuje Litwę.

Kwalifikantka Daria Kuczer sprawiła niespodziankę. Wygrała z turniejową dwójką – Rosjanką Natalią Belovą 6:1, 6:3, ale uległa Szwedce Sandrze Ortevall 6:1, 1:6, 2:6.

W eliminacjach szczecinianka pokonała Białorusinkę Katsiarynę Kuzminas 6:0, 6:2, Norweżkę Maren Helgo 7:6 (7), 6:2 i Litwinkę Emiliję Gedvilaite 6:2, 6:2. Natomiast Cezary Walkusz nie sprostał Finowi Peterowi Sillanpaa 6:3, 6:7 (0), 1:6.

W deblu Kowalski i Walkusz wygrali z Denysem Baranevichem (Ukraina) i Igorem Barzasekovem (Turkmenistan) 6:2, 6:2 oraz Japończykiem Kennosuke Nouchi i Norwegiem Casperem Ruudem 6:1, 4:6, 10:8.

W półfinale byli skuteczniejsi od Brytyjczyków Sebastiana Butlera i Luke’a Simeone 6:7 (4), 6:4, 10:6. W finale przegrali z Brytyjczykami Jonathanem Grayem i Jackiem Macfarlane 1:6, 3:6.

Kuczer i Estonka Anna Pavlova pokonały Estonki Elisę Koonik i Polinę Tsernjak 6:2, 4:6, 10:7, ale przegrały z Brytyjkami Holly Hutchinson i Emą Lazic 4:6, 2:6.

Podgorica

Duża grupa Polaków walczyła w Czarnogórze w Podgorica Open 2014 (korty ziemne, grade 5). Wiktoria Kulik (nr 2) wygrała z Bułgarką Ivon Mihalevą 6:1, 6:0 i Brytyjką Lauryn John-Baptiste 6:3, 4:6, 6:4. W ćwierćfinale przegrała z Chorwatką Leą Boskovic 3:6, 3:6.

Patrycja Polańska (nr 4) pokonała Serbkę Tijanę Spasojevic 6:4, 3:6, 6:2 i Brytyjkę Camillę Verden Anderson 3:6, 6:1, 6:0 W ćwierćfinale uległa Chorwatce Enie Babic 6:2, 2:6, 5:7.

Karolina Silwanowicz (nr 5) była lepsza od Austriaczki Anny Kraus 6:2, 7:5, ale przegrała z Serbką Milicą Cubranovic 6:0, 2:6, 1:6. Beata Światłoń nie sprostała Rumunce Oanie Gavrili (nr 1) 2:6, 2:6.

W gronie chłopców Łukasz Kozielski przegrał z Bośniakiem Marino Alpezą 5:7, 6:7 (4). W eliminacjach Oskar Michałek wygrał ze Szwedem Stefanem Petroviciem 6:3, 6:2, ale uległ Francuzowi Thomasowi Unia 7:6 (3), 4:6, 4:6.

W grze podwójnej Kulik i Silwanowicz (nr 1) po wolnym losie w 1. rundzie, w 1/4 finału pokonały Bośniaczkę Nefisę Berberovic i Słowenkę Nikę Zupanovic 6:3, 6:7 (5), 10:7. W meczu półfinałowym przegrały z Brytyjkami Holly Horsfall i John-Baptiste 4:6, 1:6.

Światłoń i Mihaleva uległy Itanie Pejovic (Czarnogóra) i Verden Anderson 2:6, 6:2, 10:12, a Polańska i Rosjanka Stanislava Starostoyants przegrały ze Słowenką Larą Kralj i Izraelką Shelly Krolitzky 1:6, 6:2, 5:10.

Kozielski i Michałek wygrali z Chorwatem Tomislavem Antolakiem i Rosjaninem Andrejem Chepelevem 6:3, 6:2, otrzymali walkowera od Niemca Daniła Klimova i Australijczyka Stefana Vujicia oraz pokonali Czechów Ondreja Ctveraka i Lukasa Vejvarę 7:5, 6:3.

W finale wygrali z Czarnogórcem Rrezartem Cungu i Chorwatem Karlo Divkoviciem 6:4, 6:3.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności