Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3; Cecchinato - Laaksonen 6:1, 6:3; Delbonis - P. Martinez 3:6, 6:3, 6:4; Popyrin - Hanfmann 3:6, 7:5, 6:4.

ITF Juniors – skuteczniejsi w deblu

przez maka

Polscy juniorzy walczą o punkty w turniejach ITF.

Praga

W Moser Czech Junior Open 2014 (korty ziemne, grade 2) najlepiej z Polek wypadła Wiktoria Kulik. W drugiej rundzie pokonała Włoszkę Federikę Joe Gardellę 3:6, 6:3, 6:4. W trzeciej uległa Rosjance Darii Kruzhkovej 3:6, 6:4, 1:6.

W pierwszej rundzie Weronika Foryś przegrała z Czeszką Anną Kynclovą 5:7, 7:5, 2:6, Patrycja Polańska z Czeszką Natalie Kallmunzerovą 1:6, 4:6, Karolina Silwanowicz z Czeszką Kateriną Krizovą 6:2, 3:6, 6:7 (3), a Aleksandra Buczyńska z Czeszką Lucie Prochazkovą 1:6, 7:6 (6), 3:6.

Nikozja

Biało-czerwoni szybko odpadli w Afrodyta Cup (korty twarde, grade 3). Klaudia Wira nie sprostała Słowaczce Tamarze Kupkovej 3:6, 6:4, 2:6.

Mateusz Smolicki uległ Chorwatowi Bornie Gojo 1:6, 4:6, a Patryk Królik przegrał z Brytyjczykiem Alexisem Canterem 2:6, 7:6 (9), 5:7.

W deblu Wira i Mołdawianka Adriana Sosnovschi odpadły w półfinale.

Siauliai

Grupa Polaków startuje w Mayor’s Cup 2014 (korty ziemne, grade 5). Adrian Kowalski był lepszy od Litwinów Domantasa Sakinisa 6:0, 6:2 i Gustavsa Lukstinsa 5:7, 6:3, 6:2. Przegrał w ćwierćfinale z Litwinem Mantasem Bugailiskisem 2:6, 2:6.

Cezary Walkusz wygrał z Litwinem Benasem Dominykasem Stelmokasem 6:2, 6:0, ale uległ Finowi Patrickowi Kaukovalta 6:7 (2), 5:7.

Łukasz Zapała pokonał Litwina Simonasa Norvaisisa 6:2, 6:1. Nie sprostał jednak Rosjaninowi Dmitrijowi Morozovowi 4:6, 4:6.

Łukasz Kozielski przegrał z Łotyszem Rudolfsem Mednisem 2:6, 4:6, a Marcin Mol z Bugailiskisem 6:2, 3:6, 1:6. W eliminacjach Maciej Autuch był słabszy od Łotysza Robertsa Grinvaldsa 2:6, 3:6.

Alicja Sierzputowska w kwalifikacjach wygrała z Łotyszkami Anną Mariją Bukiną 6:4, 6:1 i Kristą Cerpiną 6:2, 3:6, 6:4.

W turnieju głównym pokonała Litwinek Ivetę Daujotaite 6:4, 6:4 i Gabiji Druteikaite 6:0, 6:0. W ćwierćfinale uległa Rosjance Anastazji Veselvej 4:6, 7:6 (5), 4:6.

Dorota Szczygielska była skuteczniejsza od Rosjanki Nadieżdy Bykovej 5:7, 6:3, 6:2, ale przegrała z Litwinką Pauliną Bakaite 3:6, 4:6.

W deblu Sierzputowska i Szczygielska sięgnęły po tytuł.

Bukareszt

Piotr Śmietana wybrał się do Rumunii na Tennis Club Bucuresti Trophy (korty ziemne, grade 5). Wygrał z Rumunami Davidem Alexandrem Negru 6:4, 6:2 i Gabi Adrianem Boitanem 6:1, 6:4. W ćwierćfinale przegrał z Rumunem Danielem Cozmą 4:6, 5:7.

Kreuzlingen

Leszek Mirecki nie przebił się przez eliminacje w Auto Lang Bodensee Junior Open (korty ziemne, grade 5). W Szwajcarii pokonał Holendra Jordena Kassinga 6:3, 6:1, ale nie sprostał Niemcowi Royiemu Lasowskiemu 5:7, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności