Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Sabalenka - Linette 6:2, 6:1; Sorribes Tormo - Barty 6:4, 6:3; Alexandrova - Mertens 4:6, 6:4, 6:4; Giorgi - Brady 6:3, 6:2; Kar. Pliskova - Cornet 6:1, 6:3; Suarez Navarro - Jabeur 6:4, 6:1; Oskaa - S. Zheng 6:1, 6:4; Q. Wang - Cepede Royg 6:4, 6:3; Ferro - Sevastova 2:6, 6:4, 6:2; Kvitova - Paolini 6:4, 6:3; Podoroska - Putintseva 7:6 (4), 1:3 i krecz Kazaszki; Hurkacz - Saville 6:2, 6:4; L. Broady - F. Cerundolo 7:5, 6:7 (4), 6:2; Duckworth - L. Klein 5:7, 6:3, 7:6 (4); Khachanov - Nishioka 3:6, 6:1, 6:2; Galan - Safwat 7:5, 6:1; A. Zverev - Lu 6:1 6:3; Kukushkin - Coria 7:6 (4), 7:5; Mattek-Sands/Pegula - Linette/Rosolska 6:1, 6:3; GSTAAD ATP 250: Ruud - Gaston 6:3, 6:2; LOS CABOS ATP 250: Norrie - Nakashima 6:2, 6:2.

ITF Juniors – szukali punktów w trzech krajach

przez maka

Polscy juniorzy rywalizowali w turniejach ITF w Europie i Afryce.

Siauliai

Grupa biało-czerwonych wybrała się na Aivaras Balzekas Memorial Cup 2013 (korty twarde w hali, grade 2).

Kamil Majchrzak (80 w światowym rankingu ITF do lat 18) został rozstawiony z czwórką. W pierwszej rundzie wygrał z Rosjaninem Alexandrem Bublikiem 3:6, 6:3, 6:2.

W środę Jan Zieliński (145) pokonał Rosjanina Nikitę Lisa 6:3, 6:2. Phillip Gresk (259) był lepszy od Ukraińca Alexandra Lebedyna 4:6, 6:3, 6:3, a Kamil Gajewski (171) przegrał z Niemcem Johannesem Haerteisem 7:5, 1:6, 4:6.

W drugiej rundzie Majchrzak wygrał ze Szwedem Danielem Windahlem 6:3, 2:6, 6:3. Zieliński przegrał z Niemcem Hannesem Wagnerem 1:6, 2:6, a Gresk z Rosjaninem Aleksandrem Ivanovichem Spirinem 7:6 (4), 5:7, 3:6.

W ćwierćfinale Majchrzak uległ Rosjaninowi Daniłowi Medvedovi 3:6, 4:6.

W eliminacjach walczył Robert Wrzesiński (br) niespełna 15-letni Robert Wrzesiński. Pokonał Litwinów Feliksasa Sakalauskasa 7:6 (4), 6:4 i Augustasa Radziukynasa 7:5, 6:3, ale przegrał z Lisem 4:6, 5:7.

W gronie dziewcząt w kwalifikacjach rywalizowały dwie Polki. Aleksandra Buchla (982) wygrała z Łotyszką Anną Ozerovą 6:0, 6:2, ale nie sprostała Łotyszce Luizie Livie Strike 4:6, 4:6.

Karolina Silwanowicz (br) uległa Rosjance Annie Kalinskayey 5:7, 1:6.

Stabekk

Dorota Szczygielska (br) i Michał Rolski (747) kontynuują starty w Norwegii (korty twarde w hali, grade 5). Dorota przegrała w eliminacjach ze Szwedką Jonną Strom 2:6, 3:6.

Michał w turnieju głównym uległ Szwajcarowi Marko Osmakciciovi 0:6, 0:6.

Casablanca

Katarzyna Pyka (641) szuka punktów w Maroku (korty ziemne, grade 5). W Casablance została rozstawiona z jedynką.

W pierwszym meczu wygrała z Marokanką Yasmine Khiri 6:0, 6:1. Pokonała także Jahanę Bayramovą z Turkmenistanu 7:5, 6:4 i Brytyjkę Katie Dyson 6:7 (2), 6:0, 6:4.

W półfinale zatrzymała Polkę – Ines Murta z Portugalii 2:6, 3:6. Kasia w parze z Japonką Natsumi Okamoto zwyciężyły w rywalizacji deblowej.

W finale pokonały Chorwatkę Martinę Basic i Rosjankę Valentinę Kulikovą 5:7, 6:4, 13:11.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności