Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Vondrousova - Osaka 6:1, 6:4; Giorgi - Kar. Pliskova 6:4, 6:2; Badosa - Podoroska 6:2, 6:3; Svitolina - Sakkari 5:7, 6:3, 6:4; Bencic - Krejcikova 1:6, 6:2, 6:3; Muguruza - Van Uytvanck 6:4, 6:1; Pavlyuchenkova - Sorribes Tormo 6:1, 6:3; Rybakina - Vekic 7:6 (3), 6:4; L. Broady - Hurkacz 7:5, 3:6, 6:3; Chardy - Karatsev 7:5, 4:6, 6:3; Khachanov - Duckworth 7:5, 6:1; Schwartzman - Machac 6:4, 7:5; Ivashka - Kukushkin 6:7 (4), 6:3, 6:3; Humbert - Kecmanovic 4:6, 7:6 (5), 7:5; Nishikori - Giron 7:6 (5), 3:6, 6:1; S. Tsitsipas - Tiafoe 6:3, 6:4; KITZBUHEL ATP 250: Rune - Travaglia 6:3, 6:4; Rinderknech - Delbonis 6:2, 6:4; Cecchinato - Albot 6:3, 7:6 (7); Vilella Martinez - Neumayer 6:7 (4), 7:5, 6:4; Mager - Novak 6:4, 6:0; Altmaier - Djere 4:6, 6:3, 6:3.

ITF Juniors – triumf Zielińskiego w Senec

przez maka

Polscy juniorzy startowali w turniejach ITF w Australii, Europie i Kostaryce.

Traralgon

Kamil Majchrzak (14 w rankingu ITF) i Mateusz Terczyński (126) wybrali się na Antypody. W AGL Loy Yang Traralgon Junior International (korty twarde, grade 1) Kamil został rozstawiony z 8 w drabince głównej. Przegrał z Cypryjczykiem Petrosem Chrysochosem (42) 6:7 (3), 6:3, 4:6.

W kwalifikacjach Terczyński wygrał z Australijczykami Connorem Goldenem 6:1, 6:3 i Socratesem Leonem Tsoronisem 4:6, 7:6 (4), 6:4.

W głównej części zawodów uległ Brazylijczykowi Marcelo Zormannowi (21) 1:6, 3:6.

W deblu Majchrzak i Australijczyk Omar Jasika są duetem nr 7. Wygrali z Koreańczykami Yunseongiem Chungiem i Seongiem Chan Hongiem 6:3, 6:3 i duetem ukraińsko-rosyjskim Alexander Lebedyn/Boris Pokotilov 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale nie sprostali Austriakowi Lucasowi Miedlerowi i Australijczykowi Bradleyowi Mousleyowi 4:6, 4:6.

Terczyński i Brytyjczyk Rhett Purcell przegrali z Hiszpanami Pedro Martinezem Portero i Jaume Antonim Munarem Clarem 0:6, 6:3, 7:10.

San Jose

W prestiżowym 50. Coffee Bowl (korty twarde, grade 1) bierze udział Adrian Andrzejczuk (440). W kostarykańskim San Jose wygrał z Amerykaninem Keshavem Vellodim 6:1, 6:2, ale przegrał z Argentyńczykiem Matiasem Zukasem 1:6, 2:6.

W grze podwójnej Adrian i Wietnamczyk Nam Hoang Ly wygrali z Litwinem Tadasem Babelisem i Rosjaninem Romanem Safiullinem 6:3, 6:2 oraz duetem ekwadorsko-chilijskim Daniel Merker/Serjen Olmedo 6:2, 6:2.

W ćwierćfinale pokonali Duńczyka Benjamina Hannestada i Irlandczyka Bjorna Thomsona 6:2, 6:4. W półfinale wygrali z Brazylijczykami Orlando Luzem i Joao Menezesem 6:3, 7:6 (4).

W pojedynku o tytuł przegrali z Peruwiańczykiem Nicolasem Alvarezem i Wenezuelczykiem Rafaelem Antoniem Coutinho 4:6, 6:3, 7:10.

Senec

Grupa biało-czerwonych grała w Slovak Junior Indoor (carpet w hali, grade 2). Miejsca w turnieju głównym singla w Senec mieli Phillip Gresk (97), Jan Zieliński (103) i Hubert Hurkacz (106).

W pierwszej rundzie kwalifikant Paweł Zawisza (330) przegrał z Czechem Davidem Poljakiem 2:6, 7:5, 5:7. W drugiej Gresk wygrał z Brytyjczykiem Joelem Cannellem 6:3, 6:2, a Zieliński z Grekiem Eleftheriosem Theodorou 6:2, 6:3. Hurkacz przegrał z Poljakiem 6:3, 3:6, 4:6.

W 1/8 finału Zieliński wygrał ze Słowakiem Michalem Marko 6:2, 6:2, a Gresk pokonał Austriaka Alexandra Erlera 6:4, 6:4.

W ćwierćfinałach Janek był lepszy od Czecha Ondreja Krsteva 6:0, 6:2, a Phillip od Litwina Mantasa Bugailiskisa 6:3, 6:4.

W półfinale Zieliński był skuteczniejszy od Poljaka 7:6 (3), 6:4, a Gresk przegrał z Ukraińcem Vadymem Ursu 4:6, 7:6 (6), 5:7. W finale Janek wygrała Ursu 7:5, 6:0.

Magdalena Fręch nie sprostała Rosjance Anastazji Nafedovej 5:7, 6:2, 1:6. W eliminacjach łodzianka była lepsza od Czeszki Natalie Novotnej 6:2, 6:4 i Słowaczki Sarloty Cesnekovej 3:6, 6:4, 6:2.

W kwalifikacjach Zawisza wygrał ze Słowakami Andrejem Sladeckiem 6:2, 6:0 i Michalem Seleckim 6:0, 6:1. Piotr Matuszewski pokonał Słowaka Milana Habrmanem 6:2, 6:4, ale uległ Austriakowi Alexandrowi Erlerowi 2:6, 4:6.

W deblu duety Julian Cash (Wielka Brytania)/Zieliński i Gresk/Hurkacz miały wolny los w pierwszej rundzie. Zawisza i Bugailiskis przegrali z Chorwatami Karlo Loziciem i Tomislavem Podvinskim 3:6, 6:1, 5:10.

W 1/8 finału Cash i Zieliński wygrali z Loziciem i Podvinskim 6:1, 6:2, natomiast Gresk i Hurkacz z Aziziem Kimateoviciem z Bośni i Hercegowiny i Austriakiem Marco Prochazką 6:2, 7:5.

W ćwierćfinale Cash i Zieliński wygrali z duetem ze Szwecji Daniel Appelgren/Philip Moebius 7:5, 6:3. Gresk i Hurkacz przegrali walkowerem z Węgrem Andre Biro i Niemcem Viktorem Kostinem z powodu kontuzji nogi Huberta.

W półfinale Cash i Zieliński przegrali z Biro i Kostinem 4:6, 4:6.

Vasteras

Arnold Kokulewski wziął udział w Bellevue Junior w szwedzkim Vasteras (korty twarde w hali, grade 4). Przegrał z Duńczykiem Johannesem Ingildsenem 2:6, 0:6.

W deblu Arnold i Grek Dimitris Stavropoulos pokonali Szwedów Kenzo Koistilę Larsson i Jacoba Liljestranda 6:2, 6:4, ale ulegli Finom Alexowi Hedmanowi 5:7, 2:6 i Pyry Hyrkkonenowi 5:7, 2:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności