Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Świątek/Kubot - Ferro/Herbert 6:3, 7:6 (3); Bencic - Pavlyuchenkova 6:0, 3:6, 6:1; Rybakina - Muguruza 7:5, 6:1; Svitolina - Giorgi 6:4, 6:4; Vondrousova - Badosa 6:3 i krecz Hiszpanki; Khachanov - Schwartzman 6:1, 2:6, 6:1; Carreno Busta - Koepfer 7:6 (7), 6:3; Medvedev - Fognini 6:2, 3:6, 6:2; Nishikori - Ivashka 7:6 (7), 6:0;Humbert - S. Tsitsipas 2:6, 7:6 (4), 6:2; Chardy - L. Broady 7:6 (3), 4:6, 6:1; A. Zverev - Basilashvili 6:4, 7:6 (5); Djokovic - Davidovich Fokina 6:3, 6:1.

ITF Juniors – tytuł deblowy we Włoszech

przez maka

Polscy juniorzy grali w turniejach ITF w Europie.

Mediolan

Najlepsi biało-czerwoni walczyli w 55. Trofeo Bonfiglio w Mediolanie (korty ziemne, grade A). Kamil Majchrzak (rozstawiony z nr 9) pokonał Serba Petara Conkicia 6:2, 6:4.

Jan Zieliński przegrał z Węgrem Andre Biro 4:6, 1:6, a Hubert Hurkacz był lepszy od Peruwiańczyka Pedro Iamachkine 4:6, 6:1, 6:1.

W drugiej rundzie Kamil wygrał z Włochem Nicolą Turchettim 6:3, 6:2. Hubert przegrał z Japończykiem Jumpeim Yamasakim 2:6, 6:7 (3).

W 1/8 finału Majchrzak przegrał z Rosjaninem Romanem Safiullinem (729 w ATP) 3:6, 0:6.

W grze podwójnej Majchrzak i Zieliński (duet nr 7) pokonali Włochów Filippo Morę i Simone Roncalliego 6:1, 6:2 oraz Argentyńczyka Jordi Arconadę i Koreańczyka Duck Hee Lee 6:4, 6:0.

W ćwierćfinale wygrali z Peruwiańczykiem Nicolasem Alvarezem i Argentyńczykiem Matiasem Zukasem 6:3, 6:3, a w półfinale z Peruwiańczykiem Juanem Jose Rosasem i Chorwatem Nino Serdarusiciem 6:2, 6:2.

W meczu o tytuł ich rywalami byli Hiszpanie Alvaro Lopez San Martin i Jaume Antoni Munar Clar. Polacy byli skuteczniejsi od rywali 3:6, 6:2, 10:4.

Hurkacz i Australijczyk Jake Delaney przegrali z Amerykaninem Michaelem Mmohem i Rosjaninem Andrejem Rublevem (nr 1) 6:7 (3), 6:7 (6).

Budapeszt

Grupa biało-czerwonych wybrała się do Budapesztu na 7. ETC Cup (korty ziemne, grade 4). W gronie dziewcząt Karolina Silwanowicz uległa Ukraince Biance Velehan 2:6, 6:7 (6). Oliwia Szymczuch przegrała z Węgierką Panną Udvardy 6:3, 2:6, 6:7 (3).

Joanna Zawadzka wygrała z Francuzką Sandrą Bozinovic 6:3, 6:1, ale nie sprostała Słowaczce Tamarze Kupkovej 1:6, 2:6.

Oliwia i Joanna przebiły się przez kwalifikacje. W drugiej rundzie eliminacji odpadła Dorota Szczygielska.

Wśród chłopców Piotr Matuszewski wygrał z Węgrem Akosem Kotormanem 6:4, 6:4, a Piotr Śmietana z Węgrem Andrasem Temesim 6:4, 6:2. Arnold Kokulewski przegrał ze Słowakiem Marcelem Musilem 0:6, 1:6. Patryk Królik uporał się z Węgrem Tamasem Zadorem 6:3, 3:6, 6:2.

P. Matuszewski przegrał z Ukraińcem Witalijem Sachko 4:6, 4:6, Śmietana z Hiszpanem Eduardem Guellem Bartriną 4:6, 6:4, 2:6, a Królik z Irlandczykiem Bjornem Thomsonem (nr 2) 1:6, 2:6.

W deblu Matuszewski i Śmietana pokonali Węgrów Barnabasa Koncza i Milana Valkusza 6:3, 6:2, najwyżej rozstawionych Francuza Constantina Bittouna Kouzmine i Argentyńczyka Lucasa de Torresa Curtha 7:6 (6), 6:0 oraz Węgrów Petera Horvatha i Gyulę Pintera 7:5, 6:1.

W półfinale ulegli Czechom Petrowi Hajkowi i Pavlovi Motlowi 4:6, 2:6. Koklulewski i Królik przegrali ze Słowakami Dominikiem Hruncakiem i Davidem Jurasem 4:6, 4:6.

Szczygielska i Zawadzka wygrały z Bozinovic i Szwajcarką Jessicą Crivelletto 6:4, 7:6 (6) oraz Węgierkami Frideriką Lotti Meszaros i Udvardy 3:6, 7:5, 10:5. W półfinale uległy Węgierkom Biance Bekefi i Claudii Papi 2:6, 4:6.

Silwanowicz i Szymczuch pokonały Węgierki Eniko Budai i Vivianę de Paolę 6:2, 6:4, ale nie sprostały Australijkom Jaimee Fourlis i Petrze Hule 6:4, 3:6, 13:15.

Ulcinj

W Montenegro Open (korty ziemne, grade 4) miejsca w drabinkach głównych mają Patrycja Polańska, Beata Światłoń, Łukasz Kozielski, Mateusz Smolicki i kwalifikant Oskar Michałek.

Polańska (nr 5) uległa Austriaczce Alenie Weiss 6:3 4:6, 1:6, a Światłoń przegrała z Rosjanką Jekateriną Alay 1:6, 2:6.

Smolicki (nr 4) nie sprostał Bośniakowi Marino Alpezie 5:7, 6:7 (4). Kozielski przegrał z Rumunem Ionem Efrimem 5:7, 1:6, a Michałek z Serbem Stefanem Miliceviciem (nr 2) 6:7 (1), 4:6.

W deblu Polańska i Greczynka Anastazja Rentouli wygrały z Rosjanką Alay i Chorwatką Eną Babic 6:4, 6:2 oraz Austriaczkami Jasmin Buchtą i Aleną Weiss 6:3, 3:6, 10:6. Przegrały w półfinale z Rumunką Oaną Gavrilą i Czeszką Moniką Kilnarovą 1:6, 6:3, 8:10.

Światłoń i Austriaczka Lisa Friess pokonały Słowaczkę Anną Fajnorovą i Czeszką Anną Marią Kalavską 6:4, 6:4. Nie sprostały Gavrili i Kilnarovej 1:6, 2:6.

Kozielski i Michałek byli lepsi od Rosjanina Michaiła Plishkina i Litwina Veniamina Zonenko 6:1, 6:1, ale przegrali z Czechami Filipem Dudą i Patrikiem Riklem 6:3, 3:6, 5:10.

Smolicki i Brytyjczyk Sacha Modica ulegli Serbowi Borisowi Butuliji i Czarnogórcowi Rrezartowi Cungu 3:6, 6:1, 11:13.

V峮amo

W SEB Outdoor Open w Szwecji (korty ziemne, grade 4) Przemysław Michocki wygrał z Norwegiem Sebastianem Hawkenem 6:1, 7:6 (2) i Szwedem Davidem Norfeldtem 6:4, 6:3.

W ćwierćfinale pokonał Duńczyka Johannesa Ingildsena 3:6, 7:6 (4), 6:4. W półinale uległ Szwedowi Samowi Taylorowi 3:6, 0:6.

W deblu Przemek i Estończyk Hendrik Inno wygrali ze Szwedami Linusem Bergevi i Karlem Fribergiem 6:2, 6:1, ale nie sprostali Ingildsenowi i jego rodakowi Oscarowi Rene Jeppesenowi 6:3, 2:6, 9:11.

W drugiej rundzie eliminacji przegrała Daria Kuczer.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności