Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Bencic - Kostyuk 6:4, 7:5; S. Rogers - Kontaveit 4:6, 6:3, 4:1 i krecz Estonki; V. Kudermetova - E. Mertens 6:1, 7:5; Q. Zheng - Ostapenko 7:6 (10), 6:1; LINZ WTA 250: Tauson - Begu 6:1, 6:2; Vondrousova - Masarova 6:1, 6:1; Kalinina - Parks 6:2, 7:5; Friedsam - Errani 6:2, 6:4; Sakkari - Gracheva 6:4, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Fils - Bautista Agut 6:3, 6:4; Barrere - Bublik 6:4, 6:7 (12), 7:6 (3); Ruusuvuori - M. Ymer 6:4, 6:0; Davidovich Fokina - Humbert 1:6, 7:6 (2) i krecz Francuza; Sinner - Fucsovics walkower; DALLAS ATP 250: E. Gomez - Diallo 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5); Altmaier - Svajda 6:2, 6:4; CORDOBA ATP 250: J. Sousa - Etcheverry 3:6, 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

ITF Juniors – tytuł dla Silwanowicz

Polscy juniorzy walczą w turniejach ITF.

Hammamet

W 2. Hammamet ITF Juniors Tournament (korty ziemne, grade 2) Michał Dembek był rozstawiony z jedynką. Przegrał z Francuzem Evanem Furnessem 0:6, 5:7. Lucky loser Piotr Śmietana uległ Estończykowi Kennethowi Raisma 3:6, 0:6.

W eliminacjach Śmietana pokonał Tunezyjczyka Yassine Mhiri 6:2, 6:3 i Turka Ergi Kirkina 6:3, 6:3, ale przegrał z Egipcjaninem Youssefem Hossamem 6:7 (4), 7:5, 2:6.

Mateusz Smolicki wygrał z Serbem Stefanem Miliceviciem 6:3, 6:1 i Tunezyjczykiem Azizem Ouakaa 6:1, 6:1, ale uległ Węgrowi Akosowi Kotormanowi 2:6, 4:6.

Natomiast Weronika Foryś w kwalifikacjach w Tunezji nie sprostała Włoszce Marii Vittorii Viviani 4:6, 2:6.

Oberentfelden

Klara Siłka i Łukasz Kozielski wybrali się do Szwajcarii na Swiss Junior Trophy (carpet w hali, grade 4). W turnieju głównym Kozielski przegrał ze Szwajcarem Louroi Martinezem 3:6, 2:6.

Siłka pokonała Szwajcarki Alindę Rushiti 6:1, 6:1 i Sinę Zuger 7:5, 6:3. Przegrała ze Szwajcarką Danielą Vukovic 1:6, 2:6.

W eliminacjach wygrała z Niemką Josephine Karcher 2:6, 6:0, 6:3. Uległa jednak Francuzce Juliette Talieu 4:6, 4:6. Awansowała jednak lucky loser.

Nairobi

W Nairobi International Junior Championships IV (korty ziemne, grade 5) Karolina Silwanowicz była turniejową jedynką.

Pokonała kolejno Sadę Nahimanę (Burundi) 6:3, 7:6 (6), Belgijkę Juliette Bastin 6:0, 6:1 i Hinduskę Snehal Mane 2:6, 6:4, 6:0.

W półfinale wygrała z Marokanką Diae El Jardi 6:4, 6:4, a w finale była lepsza od Holenderki Lexie Stevens 7:5, 6:3.

Paulina Jastrzębska przegrała ze Stevens (nr 2) 5:7, 7:5, 1:6.

W finale debla Silwanowicz i Rufaro Chirewa (Zimbabwe) uległy Belgijce Vicky Geurinckx i Stevens 6:7 (3), 6:7 (5).

Kategoria: