Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Alexandrova 6:7 (5), 6:3, 6:3; Vondrousova - Fręch 5:7, 6:1, 6:0; Keys - Xinyu Wang 7:5, 6:0; Samsonova - L. Fernandez 4:6, 6:4, 6:2; Haddad Maia - E. Navarro 6:4, 7:6 (1); RABAT WTA 250: Tomova - Y. Wang 7:6 (4), 6:0; Bronzetti - Trevisan 6:2, 6:3; Stearns - Xiyu Wang 6:3, 6:1; GENEWA ATP 250: Baez - Carballes Baena 6:3, 6:0; Machac - Moreno de Alboran 4:6, 7:5, 6:0; Michelsen - Fritz 6:4, 4:6, 7:5; LYON ATP 250: Darderi - Mannarino 7:6 (4), 6:3; Koepfer - Humbert 2:6, 6:4, 6:4; Etcheverry - Seyboth Wild 7:5, 3:0 i krecz Brazylijczyka; Mpetshi Perricard - Nishioka walkower. 

ITF Juniors – w czterech państwach

Biało-czerwoni walczą w turniejach ITF juniorów.

Almere

Piotr Matuszewski i Piotr Śmietana grają w holenderskim Autumn Almere 2014 (korty twarde w hali, grade 4). Matuszewski był najwyżej rozstawiony.

Przegrał z Brytyjczykiem Matthew Storym 6:1, 6:7 (3), 4:6. Śmietana nie sprostał Czechowi Alessandro Ricciemu 1:6, 2:6.

W deblu Piotrowie wygrali z Holendrami Michielem De Kromem i Siemem Fenne 4:6, 6:4, 10:3, ale oddali walkowerem ćwierćfinałowy mecz z Brytyjczykami Rickym Hernandezem i Storym.

Vierumaki

Patryk Królik wybrał się do Finlandii na MTV Total Junior Cup (korty twarde w hali, grade 4). Został rozstawiony z nr 4. Wygrał z Finem Aleksi Tuukkanenem 6:4, 6:4 i Estończykiem Kristoferem Siimarem 6:4, 6:4.

W ćwierćfinale pokonał Rosjanina Philippa Klimova 6:2, 6:4. W półfinale przegrał z Finem Patrikiem Niklasem-Salminenem 4:6, 4:6.

W deblu Polak i Rosjanin w ćwierćfinale byli lepsi od Estończyków Oskara Lusti i Karla Kiura Saara 6:4, 6:3. W półfinale wygrali z Estończykami Kristoferem i Mattiasem Siimarami 5:7, 6:4, 10:4.

W meczu finałowym pokonali Estończyków Christophera Robina Klettenberga i Martina Valdo Randpere 6:4, 7:5.

Rabat

Emma Zakordoniec poleciała do Maroka. W Riad 21 w rabacie (korty ziemne, grade 4) wygrała z turniejową trójką – Marokanką Ghitą Benhadi 6:1, 7:5, ale przegrała z Rumunką Selmą Stefanią Cadar 3:6, 3:6.

W deblu Polka i Amerykanka Chiara Lommer pokonały Marokanki Oumaimę Aziz i Hibę El Khalifi 6:3, 6:2, ale uległy Marokance Zaineb El Houari i Niemce Lindzie Puppendahl 6:0, 3:6, 8:10.

Burlington

Katarzyna Kubicz rywalizuje w Kanadzie w Ace Tennis U18 ITF Canadian World Ranking Event 2 (korty twarde w hali, grade 5).

Wygrała z Kanadyjką Emmą Miceli 6:3, 6:2 i Amerykanką Dominique Vasile 6:1, 6:3. W ćwierćfinale pokonała Kanadyjkę Teonę Velehorschi 6:3, 6:4. W półfinale uległa Kanadyjce Katarinie Kopcalic 6:3, 3:6, 4:6.

W deblu Kubicz i Kanadyjka Natasha Irani pokonały Kanadyjki Malikę Auger-Aliassime i Annę Philp 0:6, 6:2, 10:6 oraz Tiffany Lagarde i Brindthę Ramasamy 6:4, 1:6, 10:4.

W półfinale przegrały z Kopcalic i jej rodaczką Ines Milosevic 4:6, 5:7.

Kategoria: