Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

ITF Juniors – walczą o punkty

Juniorzy rywalizowali w turniejach ITF w Europie i Afryce.

Kair

Nadal w Egipcie walczą Wiktoria Kulik, Weronika Foryś i Karolina Silwanowicz. Tym razem w Solaimaneyah International Junior Championship (korty ziemne, grade 2).

Kwalifikantka Silwanowicz pokonała Egipcjankę Ahlam Shawkat 6:0, 6:4, ale uległa turniejowej jedynce – Rosjance Adeli Zabirovej 1:6, 5:7.

Foryś przegrała z Egipcjankę Farah Yasser Abd El Wahab 5:7, 3:6, a Kulik nie sprostała Egipcjance Lamis Alhussein Abdel Aziz 2:6, 4:6.

W deblu Foryś i Turczynka Berfu Cengiz dotarły do półfinału.

Mostar

W Mostar Open (korty ziemne, grade 5) startowało pięciu biało-czerwonych. Anna Hertel wygrała walkowerem ze Słowenką Sasą Klanecek, ale przegrała z Czeszką Michaelą Bayerlovą 3:6, 1:6. Beata Światłoń uległa Słowaczce Kristinie Novak 0:6, 0:6.

W gronie chłopców Oskar Michałek pokonał Słoweńca Bora Schweigera Muzara 6:0, 6:1, Chorwata Zvonimira Oreskovicia 6:1, 6:3 i Rosjanina Andreja Chepelova 6:0, 6:3.

W półfinale wygrał ze Słowakiem Tomasem Liską 7:6 (1), 6:2. W meczu o tytuł pokonał Słowaka Lukasa Kleina 5:7, 7:5, 6:2.

Marcin Mol przegrał z Czarnogórcem Rrezartem Cungu 5:7, 4:6, a Łukasz Kozielski był mniej skuteczny niż Słoweniec Aljaz Jakob Kaplja 1:6, 3:6.

Tirana

Nikola Matuszak, Piotr Śmietana i Mateusz Smolicki wybrali się Albanii na National Sport Park Open (korty twarde, grade 5).

Matuszak (rozstawiona z dwójką) miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej zagra z Greczynką Vasiliki Karvouni.

Śmietana wygrał z Ormianinem Michaiłem Khachatryanem 7:6 (3), 6:4 i Włochem Giuseppe Trescą 6:3, 6:0. W ćwierćfinale przegrał z Macedończykiem Bojanem Jankulovskim (nr 1) 4:6, 2:6.

Smolicki (nr 2) pokonał Turka Cengiza Aksu 7:6 (2), 6:2 i Szwajcara Carlosa Kelaidisa 6:4, 6:1. W ćwierćfinale nie sprostał Irlandczykowi Samuelowi Bothwellowi 2:6, 3:6.

W grze podwójnej Polacy w finale wygrali z Włochami Alberto Giuffridą i Edoardo Sardellą 6:2, 6:4.

Biel

Arnold Kokulewski był rozstawiony z szóstką w Swiss Tennis Junior Trophy (korty ziemne, grade 5). Przegrał z Norwegiem Frederickiem Schaeferem 1:6, 1:6.

Kategoria: