Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Sabalenka - Linette 6:2, 6:1; Sorribes Tormo - Barty 6:4, 6:3; Alexandrova - Mertens 4:6, 6:4, 6:4; Giorgi - Brady 6:3, 6:2; Kar. Pliskova - Cornet 6:1, 6:3; Suarez Navarro - Jabeur 6:4, 6:1; Oskaa - S. Zheng 6:1, 6:4; Q. Wang - Cepede Royg 6:4, 6:3; Ferro - Sevastova 2:6, 6:4, 6:2; Kvitova - Paolini 6:4, 6:3; Podoroska - Putintseva 7:6 (4), 1:3 i krecz Kazaszki; Hurkacz - Saville 6:2, 6:4; L. Broady - F. Cerundolo 7:5, 6:7 (4), 6:2; Duckworth - L. Klein 5:7, 6:3, 7:6 (4); Khachanov - Nishioka 3:6, 6:1, 6:2; Galan - Safwat 7:5, 6:1; A. Zverev - Lu 6:1 6:3; Kukushkin - Coria 7:6 (4), 7:5; Mattek-Sands/Pegula - Linette/Rosolska 6:1, 6:3; GDYNIA WTA 250: Zanevska - Kucova 6:4, 7:6 (4); Danilina/Marozava - Bondarenko/Piter 6:3, 6:2; GSTAAD ATP 250: Ruud - Gaston 6:3, 6:2; Huesler/Stricker - Walków/Zieliński 6:1, 7:6 (7); LOS CABOS ATP 250: Norrie - Nakashima 6:2, 6:2.

ITF Juniors – zwycięstwo Andrzejczuka w Kenii

przez maka

Polscy juniorzy walczą w turnieju ITF w Izraelu, Kenii i Anglii.

Kirjat Szemona

Hubert Hurkacz (177 w rankingu ITF) i Michał Dembek (266) wybrali się do Izraela na Marshall Open in Honor of Ronen Moralli (korty twarde, grade 3).

Hurkacz (nr 3 turnieju) pokonał Izraelczyka Yankela Zemela (390) 4:6, 6:3, 7:5, ale uległ Ukraińcowi Vladyslavovi Chumakowi (494) 6:1, 6:7 (3), 5:7.

Dembek przegrał z Izraelczykiem Benem Fataelem (173, nr 2) 1:6, 3:6.

W grze podwójnej Dembek i Ukrainiec Vladyslav Kramarov wygrali z Ukraińcami Chumakiem i Denysem Klokiem 6:3, 1:6, 11:9.

W ćwierćfinale przegrali z Hurkaczem i Gruzinem Aleksandrem Bakshim 2:6, 0:6, którzy wcześniej pokonali Izraelczyków Etaia Haroosha i Ido Zondera 6:2, 6:0.

W półfinale Hurkacz i Bakshi wygrali z Lloydem Georgem Muirheadem Harrisem (RPA) i Brytyjczykiem Masonem Reccim 6:1, 5:7, 10:7. W finale nie sprostali Edamowi Leshemowi (Izrael) i Andrei Pellegrino (Włochy) 5:7, 4:6.

Mombasa

Duża grupa biało-czerwonych poleciała do Kenii. Walczyli w ITF East African Circuit 2013 Mombasa 1 (korty twarde, grade 5).

W gronie dziewcząt Nikola Matuszak pokonała Ukrainkę Oleksandrę Andrieievą 6:4, 4:6, 6:2 i Mariam Mujawimaną z Burundi 6:3, 6:2. W ćwierćfinale przegrała z Hinduską Shrishti Daas 1:6, 5:7.

W pierwszej rundzie zawodów chłopców Adrian Andrzejczuk wygrał z Kenijczykiem Sheilem Kotechą 6:2, 6:3, a Arnold Kokulewski z Shabanim Kaburą z Burundi 6:1, 6:2.

W drugiej Mateusz Smolicki (1841) przegrał z Rosjaninem Aleksandrem Ovechkinem 6:3, 6:7 (4), 6:7 (5), a Patryk Królik (1885) z Włochem Giacomo Adoncecchim 4:6, 5:7.

Andrzejczuk wygrał z Olivierem Havugimaną z Rwandy 6:2, 6:4, a Kokulewski był lepszy od Portugalczyka Salvadora Bandeiry 6:1, 5:7, 6:4.

W 1/8 finału Andrzejczuk pokonał Brytyjczyka Mihailo Vukasinovicia 6:3, 6:1, a Kokulewski przegrał z Sudańczykiem Noureldinem Adamem 2:6, 2:6.

W ćwierćfinale Adrian wygrał z Dylanem Alekiem Foo-Kune (Mauritius) 4:6, 6:2, 6:1, a w półfinale z Adoncecchim 6:1, 6:0. W pojedynku o tytuł pokonał Włocha Riccardo Roberto 6:4, 6:1.

W deblu Matuszak i Rufaro Chirewa (Zimbabwe) pokonały Rosjankę Elvirę Galievą i Ukrainkę Alisę Grachovą 6:1, 6:1, ale uległy Rosjankom Alenie Mashtakovej i Florze Shiyanovej 3:6, 4:6.

Królik i Smolicki mieli wolny los w 1. rundzie. W drugiej wygrali z Kenijczykami Sheilem Kotechą i Randallem Randiekiem 6:2, 6:2. W ćwierćfinale przegrali z Adamem i Foo-Kune 3:6, 6:7 (4).

Andrzejczuk i Kokulewski uporali się z Kenijczykiem Erikiem Kipkoechem i Johnem Lutaayą z Ugandy 6:1, 6:1, Bandeirą i Itchyą Meesommonem z Tajlandii 6:2, 6:3 oraz Chorwatami Tomislavem Antoljakiem i Janem Pehnecem 6:3, 6:3.

W półfinale pokonali Brytyjczyków Joela Jonesa i Vukasinovicia 7:5, 6:2. W finale wygrali z Hiszpanem Guillermo Querem i Włochem Andre Romanello Joaquimem 6:3, 6:1.

Liverpool

Bez powodzenia w Anglii rywalizowała trójka Polaków. W eliminacjach AEGON Junior International Liverpool (korty twarde w hali, grade 5) odpadli Katarzyna Kubicz (2212) i Ernest Bezulski (2299).

Kasia pokonała Brytyjkę Lauren Prince 6:3, 6:4, ale nie sprostała Irlandce Julie Byrne 7:5, 4:6, 3:6. Ernest uległ Brytyjczykowi Loganowi Burgess Hayes 5:7, 1:6.

W turnieju głównym Maksymilian Raupuk (1054) przegrał z Brytyjczykiem Jonathanem Grayem 3:6, 4:6.

W deblu Max i Brytyjczyk Alex Hagon ulegli Grayowi i jego rodakowi Jackowi Maxfarlane 7:6 (4), 5:7, 3:10.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności