MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Janowicz lepszy od Schoorela

Jerzy Janowicz wygrał z Thomasem Schoorelem walkę o awans do ćwierćfinału bytomskiego challengera.

Janowicz667
Schoorel276

Jako pierwszy mocno i skutecznie serwował leworęczny Schoorel (0:1). Jerzyk dwa razy odebrał podanie rywalowi. Holender miał jedną okazje na breaka, ale jej nie wykorzystał. Łodzianin wygrał w 1. secie 6:2.

W drugiej partii bez przełamań (4:5), choć Janowicz musiał bronić trzech breakpointów, a w 9. gemie Thomas obronił się asem.

Jerzyk serwował skutecznie, aby zostać w 2. secie (5:5). Polak ma kolejną szansę na przełamanie, ale znów rywala ratuje silny serwis (5:6). Jurek doprowadza do tie-breaka (6:6).

Janowicz rozpoczął go żle. Przegrywał już 1:5, ale odrobił straty (4:5). Niestety, uległ Holendrowi 5:7. Przegrał czwarty z rzędu tie-break.

W trzecim secie serwis dominował do stanu 2:2. W piątym gemie Jerzyk po raz pierwszy w turnieju dał się przełamać (2:3), ale szybko odrobił straty (3:3).

Kolejne gemy wygrywane przez podających (5:4). Janowicz miał piłkę meczową, ale rywal się wybronił (5:5). Rozpoczyna się drugi w tym meczu tie-break. Jerzyk prowadził (6:0). Rywal obronił pierwszą z sześciu piłek meczowych. Kolejna wykorzystana przez Polaka (7:1).

Janowicz zagra w piątkowym ćwierćfinale z Hiszpanem Pere Ribą (90 w rankingu ATP).