Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Golubic - Snigur 7:5, 6:1; Tauson - Nara 2:3 i krecz Japonki; STAMBUŁ: Kovalik - Kirkin 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3); Bonzi - Hoang 6:7 (5), 6:1, 7:5; Rinderknech - Huesler 7:5, 6:3; Safwat - Soeda walkower.

Janowicz przegrał w Tampere

przez maka

Jerzy Janowicz uległ Matthiasowi Bachingerowi 5:7, 0:6 w pierwszej rundzie challengera w Tampere (korty ziemne, 42,5 tys. €).

Polak był rozstawiony w zawodach Aamulehti Tampere Open z numerem ósmym. 23-letni Niemiec (313 w rankingu ATP, ale był już 167) okazał się za mocny dla zmęczonego letnim sezonem Jerzyka.

W pierwszym secie Janowicz starał się dotrzymywać kroku Bachingerowi. O wygranej rywala przesądził break w końcówce partii. W drugim secie Polakowi zabrakło już sił i cierpliwości.

Wiele wskazuje, że łodzianin odpocznie kilkanaście dni od startów. Przeznaczy go na regenerację sił i spokojny trening. Dlatego też raczej zrezygnuje z walki w przyszłotygodniowych challengerach – San Marino lub Kitzbuhel.

Być może do walki o punkty do klasyfikacji ATP wróci we włoskim Trani (od 9 sierpnia), gdzie ma praktycznie pewnie miejsce w drabince głównej (jest pierwszym rezerwowym).

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności