MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Janowicz przegrał z Nilandem

Jerzy Janowicz uległ Conorowi Nilandowi w finale challengera w Salzburgu.

Janowicz673
Niland766

Irlandczyk zdobył pierwszego gema (0:1). Polak wyrównał, mimo że przegrał dwie pierwsze akcje w gemie (1:1). Zmarnował dwa breakpointy (1:2). Gem na sucho Jerzyka (2:2).

Obydwaj tenisiści świetnie serwują. Bez przełamań w pierwszym secie (6:6), choć Janowicz musiał bronić piłki setowej.

Tie-break: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4 (minibreak, błąd Jerzyka z forehandu), 3:4, 3:5, 3:6, 4:6, 5:6, 5:7 (as Nilanda z drugiego podania).

Polak obronił trzy breakpointy w pierwszym gemie drugiej partii (1:0). W kolejnym przełamał Conora (2:0), który zrewanżował się szybkim rebreakiem (2:1). Doprowadził do wyrównania (2:2).

Następne gemy dla podających (6:6), choć Irlandczyk miał jednego breakpointa.

Tie-break: 1:0, 2:0 (minibreak po błędzie Nilanda), 2:1, 3:1, 3:2 (reminibreak po błędzie Jurka), 4:2 (minibreak, zły backhand Conora), 5:2 (drugi minibreak, znakomity forehand Polaka), 6:2, 7:2.

W trzecim secie zawodnicy nadal wybornie serwowali. Wszystkie gemy dla podających(3:4). Niland wykorzystał jednego z dwóch breakpointów (3:5). Skutecznie serwował na mecz (3:6).

Irlandczyk w wieku 29 lat ma najlepszy sezon w karierze. Zajmuje obecnie 147. pozycję w rankingu ATP (we wrześniu był 145).

Wygrał challengera w Ramat Hasharon. Był też w półfinałach w Kazaniu, St. Remy i Loughborough oraz ćwierćfinałach w Marburgu, Jersey, Penza, Saransku, Pekinie i Rennes.

We wrześniu w St. Remy Janowicz pokonał Nilanda 2:6, 6:1, 6:4. Conor ma na koncie także porażkę z Łukaszem Kubotem.