RZYM WTA 1000: Fręch - L. Krueger 7:6 (2), 6:3; Badosa - M. Andreeva 6:2, 6:3; S. Rogers - Pigato 6:1, 6:0; Putintseva - Trevisan 6:3, 6:4; Osorio - Rus 4:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan - L. Fernandez 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Yuan 4:6, 6:1, 6:2; Stefanini - Paganetti 7:5, 6:3; Kerber - L. Davis 6:1, 6:0; Shnaider - Minnen 6:2, 6:3.

Janowicz przegrał z Schukinem

Jerzy Janowicz uległ Yuri Schukinowi w meczu ćwierćfinałowym challengera w Scheveningen.

Janowicz25
Schukin67

Schukin (145 w rankingu ATP) wygrał losowanie, ale wybrał odbiór. Jako pierwszy serwował Polak (277). Nie trafiał pierwszym podaniem. Yuri zdobył breaka (0:1). Sprytna gra Kazacha (0:2), który drugi raz przełamał Jerzyka (0:3).

Janowicz przegrał czwarty gem z rzędu (0:4), ale w końcu otworzył konto w pierwszej partii (1:4). Serwuje by zostać w secie (1:5). Obronił trzy piłki setowe (2:5), ale przegrał pierwszą partię (2:6). Popełnił w niej za dużo prostych błędów.

Jurek traci podanie w pierwszym gemie drugiego seta (0:1). Nie ma pomysłu na grę przeciwko 31-letniemu rywalowi (1:3). Dopiero drugi as Jerzyka (2:3). Wciąż Yuri lepszy o breaka (4:5).

Schukin serwował na mecz, ale Polak w najważniejszym momencie wywalczył rebreaka (5:5), by po chwili dać się przełamać (5:6). Tym razem Kazach nie zmarnował okazji, aby wygrać drugiego seta (5:7) i awansować do półfinału.

To był ich drugi pojedynek w tym roku. W hali w Heilbronn również lepszy był Kazach (6:3, 6:4).