PRAGA WTA 250: Linette - Fręch 6:2, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Mattek-Sands/Safarova 6:3, 6:3; JASSY WTA 250: Danilina/Khromacheva - Panova/Sizikova 6:4, 6:2; WARSZAWA WTA 125: Joint - Chwalińska 6:2, 2:6, 6:0; Parks - Kung 7:6 (4), 3:6, 6:2; Falkowska/Kubka - Naef/Stojanovic 6:4, 7:6 (5); KITZBUHEL ATP 250: M. Berrettini - Hanfmann 6:4, 6:4; Gaston - Diaz Acosta 6:1, 2:0 i krecz Facundo; UMAG ATP 250: F. Cerundolo - Rublev 7:6 (6), 6:4; ATLANTA ATP 250: Nishioka - McDonald 6:3, 6:4; J. Shang - Shelton 7:6 (6), 6:4; Purcell - Goffin 6:3, 6:3; Tiafoe - Karatsev 6:4, 3:6, 6:3; Davidovich Fokina - Opelka 7:5, 7:5; Thompson - Mayot 6:2, 7:5.

Janowicz rozbił Gueza!

Jerzy Janowicz pokonał Francuza Davida Gueza w meczu pierwszej rundy challengera w Saint Remy.

Janowicz66
Guez04

Świetny początek spotkania w wykonaniu Polaka. W pierwszym gemie wywalczył breaka (1:0). Pewnie wygrał własne podanie (2:0). Jerzyk nie zwalniał tempa, przełamał rywala po raz drugi (3:0) i trzeci (5:0). Wygrał pierwszego seta w 19 minut (6:0).

Francuz wygrał na sucho pierwszego gema w drugiej partii (0:1). Janowicz szybko wyrównał (1:1), ale nie wykorzystał dwóch breakpointów (1:2). Szansy na breaka nie wykorzystał również David. Długo było bez przełamań w drugim secie (4:4).

W dziewiątym gemie Polak przegrywał już 0:30 przy podaniu Gueza, ale wygrał cztery kolejne akcje. Przełamał rywala (5:4) i skutecznie serwował na mecz (6:4). Pojedynek trwał tylko 56 minut.

Janowicz zagra o ćwierćfinał z Francuzem Vincentem Millot. Zdobył już we Francji 8 punktów.

27-letni Francuz jest 122 zawodnikiem rankingu ATP. David wrócił z Nowego Jorku, gdzie przegrał trzeci pojedynek eliminacji do US Open z Milosem Raonicem. W tym roku wygrał challengera w Arad, był też w półfinale w Noumea.