MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Janowicz w finale!

Jerzy Janowicz pokonał Irlandczyka Conora Nilanda w meczu o awans do finału turnieju w Saint Remy.

Janowicz266
Niland614

Jerzyk żle rozpoczął spotkanie. Stracił podanie (0:1). Rywal wygrał swojego gema (0:2). Polak otworzył konto w pierwszym secie (1:2).

Irlandczyk nadal gra pewnie przy swoim serwisie (1:3). W kolejnym gemie Janowicz obronił dwa breakpointy. Trzeci jednak dał drugiego breaka rywalowi (1:4).

Conor pewnie zmierza po zwycięstwo w pierwszej partii (1:5). Drugi gem trafił na konto Jerzyka (2:5). Niland wykorzystał pierwszego z trzech setboli. Wygrał 6:2.

Łodzianin rozpoczął drugą partię od utrzymania serwisu (1:0). W kolejnym gemie miał szansę na breaka, ale rywal się wybronił (1:1).

Kolejny zacięty gem przy podaniu Irlandczyka. Polak nie wykorzystał dwóch breakpointów. Ale trzeciej okazji już nie zmarnował, wywalczył pierwsze przełamanie (3:1).

Janowicz nie zwalnia tempa, pewnie wygrał swoje podanie (4:1). I po raz drugi odebrał serwis Conorowi (5:1). Pierwszą piłką setową z trzech, zakończył zwycięsko drugą partię 6:1.

Jurek nadal w natarciu. Przełamał rywala na sucho w 1. gemie decydującej partii. Dołożył swoje podanie wygrane do zera ((2:0). W następnym gemie miał kolejnego breakpointa. Ale tym razem Conor zdołał utrzymać serwis (2:1).

Polak zachował przewagę breaka (3:1). Kolejne gemy dla podających (5:4). Janowicz wykorzystał swój serwis. Drugim meczbolem wygrał set 6:4 i cały mecz.

Jerzyk awansując do finału wywalczył 55 pkt do rankingu ATP. Dla Polaka to pierwszy finał w imprezie tej rangi. Jego rywalem w walce o tytuł będzie 26-letni Francuz Edouard Roger-Vasselin (115 lokata na świecie).

28-letni Conor zajmuje najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP – 153. W tym roku zwyciężył w challengerze w Ramat Hasharon. Docierał do półfinału w Kazaniu oraz ćwierćfinałów w Pekinie, Saransku, Penzie, Marburgu i Jersey.