Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Q. Zheng 7:5, 7:5; SEUL WTA 250: Alexandrova - Ostapenko 7:6 (4), 6:0; METZ ATP 250: Sonego - Bublik 7:6 (5), 6:2; Nys/Zieliński - Glasspool/Heliovaara 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Janowicz zagra w Houston

Jerzy Janowicz przez dwa najbliższe tygodnie będzie walczył w futuresach w tureckiej Antalyi. Będą to jego pierwsze w tym sezonie występy na kortach ziemnych.

– Jerzyk w piątek wyleciał do Turcji. Po powrocie z Baku tydzień spędził w Łodzi, a póżniej pojechał do Poznania. Korzystał z gościnności ośrodka Kortowo. Tam przygotowywał się do gry na mączce pod okiem swojego trenera Kima Tiilikainena – wyjawia Anna Szalbot-Janowicz, mama utalentowanego polskiego tenisisty.

Dziś powinna pojawić się drabinka turnieju głównego w Antalyi. Jurek jest jednym z faworytów zawodów. Będzie rozstawiony, a jego najgrożniejszymi przeciwnikami będą Niemiec Julian Reister, Słowak Pavol Cervenak i Ukrainiec Artem Smirnov.

W dniach 5-11 kwietnia Janowicz wystąpi w turnieju ATP w Houston (korty ziemne, 442,5 tys. $).

– Mamy już potwierdzenie przyznania dzikiej karty. Jerzyk 1 kwietnia wyleci do USA – mówi Anna Szalbot-Janowicz.

W Houston za wygranie jednego meczu Polak może zdobyć 20 punktów. Natomiast za wygranie całego futuresa w Turcji (5 zwycięstw) otrzyma 18 „oczek”.

Do imprezy w USA zgłosili się m.in. Fernando Gonzalez, Josh Isner, Sam Querrey, Ivo Karlović, Mardy Fish czy Jewgienij Korolev.

Kategoria: