Polski Tenis

WYNIKI

CINCINNATI: Świątek - Stephens 6:4, 7:5; Keys - Ostapenko 6:4, 7:5; Raducanu - Azarenka 6:0, 6:2; Kvitova - Cirstea 6:2, 6:3; S. Zhang - Alexandrova 6:3, 6:4; Tomljanovic - Badosa 6:7 (3), 6:0, 6:2; Rybakina - Muguruza 6:3, 6:1; Riske-Amritraj - Bouzkova walkower; Fritz - Kyrgios 6:3, 6:2; Shelton - Ruud 6:3, 6:3; Bautista Agut - Giron 6:3, 6:3; Coric - Nadal 7:6 (9), 4:6, 6:3; Korda - Tiafoe 4:6, 6:1, 6:4; Auger-Aliassime - De Minaur 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Jelenia Góra mistrzem Polski kadetek

W Sopocie rozegrano finały halowych drużynowych mistrzostw Polski kadetek.

Awansowało do nich osiem najlepszych zespołów w kraju, które złożone są z zawodniczek do lat 16.

W strefie medalowej znalazły się ekipy: KT Jelenia Góra, Naszej Lechii Gdańsk, Grzegórzeckiego Kraków i SKT Sopot.

W finale klub z Jeleniej Góry pokonał zespół z Krakowa 2:1.

Ćwierćfinały

KT Jelenia Góra – Warszawianka 3:0 (Lewińska – Araucz 6:3, 6:1; Przybył – Jagiełka 6:1, 6:0; Lewińska/Stanisz – Araucz/Magiera 6:3, 6:0).

Nasza Lechia Gdańsk – AZS Poznań 2:1 (Al. Goławska – Przybylska 6:2, 6:1; An. Goławska – Langosz 4:6, 2:6; Al. Goławska/An. Goławska – Langosz/Przybylska 6:3, 6:4).

Grzegórzecki Kraków – Winner Piotrków Trybunalski 3:0 (Hełmecka – Śpiewak 6:1, 6:3; Kowalska – Opala 6:3, 6:1; Hełmecka/Kowalska – Opala/Śpiewak 6:1, 6:4).

SKT Sopot – Okęcie Warszawa 2:1 (Staniszewska – Klukowska 6:2, 6:2; Parchowska – Ruszczyńska 6:4, 4:6, 3:6; Parchowska/Staniszewska – Klukowska/Ruszczyńska 6:2, 6:2).

Półfinały

KT Jelenia Góra – Nasza Lechia Gdańsk 2:1 (Lewińska – Al. Goławska 1:6, 1:6; Stanisz – An. Goławska 6:0, 6:0; Lewińska/Stanisz – Al. Goławska/An. Goławska 6:1, 6:4).

Grzegórzecki Kraków – SKT Sopot 2:1 (Hełmecka – Staniszewska 6:7 (2), 5:7; Kowalska – Parchowska 7:5, 6:3; Hełmecka/Kowalska – Parchowska/Staniszewska 4:6, 6:1, 10:6).

Finał

KT Jelenia Góra – Grzegórzecki Kraków 2:1 (Lewińska – Hełmecka 7:5, 5:7, 4:6; Stanisz – Kowalska 6:2, 6:1; Lewińska/Stanisz – Hełmecka/Kowalska 6:4, 6:2).

Mecz o trzecie miejsce

SKT Sopot – Nasza Lechia Gdańsk 2:1 (Staniszewska – Al. Goławska 6:2, 6:2; Parchowska – An. Goławska 5:7, 2:6; Parchowska/Staniszewska – Al. Goławska/An. Goławska 6:4, 6:3).

Kolejność: 1. KT Jelenia Góra, 2. Grzegórzecki Kraków, 3. SKT Sopot, 4. Nasza Lechia Gdańsk, 5. Okęcie Warszawa, 6. AZS Poznań, 7. Warszawianka, 8. Winner Piotrków Trybunalski.

Kategoria: