Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Jelenia Góra mistrzem Polski kadetek

W Sopocie rozegrano finały halowych drużynowych mistrzostw Polski kadetek.

Awansowało do nich osiem najlepszych zespołów w kraju, które złożone są z zawodniczek do lat 16.

W strefie medalowej znalazły się ekipy: KT Jelenia Góra, Naszej Lechii Gdańsk, Grzegórzeckiego Kraków i SKT Sopot.

W finale klub z Jeleniej Góry pokonał zespół z Krakowa 2:1.

Ćwierćfinały

KT Jelenia Góra – Warszawianka 3:0 (Lewińska – Araucz 6:3, 6:1; Przybył – Jagiełka 6:1, 6:0; Lewińska/Stanisz – Araucz/Magiera 6:3, 6:0).

Nasza Lechia Gdańsk – AZS Poznań 2:1 (Al. Goławska – Przybylska 6:2, 6:1; An. Goławska – Langosz 4:6, 2:6; Al. Goławska/An. Goławska – Langosz/Przybylska 6:3, 6:4).

Grzegórzecki Kraków – Winner Piotrków Trybunalski 3:0 (Hełmecka – Śpiewak 6:1, 6:3; Kowalska – Opala 6:3, 6:1; Hełmecka/Kowalska – Opala/Śpiewak 6:1, 6:4).

SKT Sopot – Okęcie Warszawa 2:1 (Staniszewska – Klukowska 6:2, 6:2; Parchowska – Ruszczyńska 6:4, 4:6, 3:6; Parchowska/Staniszewska – Klukowska/Ruszczyńska 6:2, 6:2).

Półfinały

KT Jelenia Góra – Nasza Lechia Gdańsk 2:1 (Lewińska – Al. Goławska 1:6, 1:6; Stanisz – An. Goławska 6:0, 6:0; Lewińska/Stanisz – Al. Goławska/An. Goławska 6:1, 6:4).

Grzegórzecki Kraków – SKT Sopot 2:1 (Hełmecka – Staniszewska 6:7 (2), 5:7; Kowalska – Parchowska 7:5, 6:3; Hełmecka/Kowalska – Parchowska/Staniszewska 4:6, 6:1, 10:6).

Finał

KT Jelenia Góra – Grzegórzecki Kraków 2:1 (Lewińska – Hełmecka 7:5, 5:7, 4:6; Stanisz – Kowalska 6:2, 6:1; Lewińska/Stanisz – Hełmecka/Kowalska 6:4, 6:2).

Mecz o trzecie miejsce

SKT Sopot – Nasza Lechia Gdańsk 2:1 (Staniszewska – Al. Goławska 6:2, 6:2; Parchowska – An. Goławska 5:7, 2:6; Parchowska/Staniszewska – Al. Goławska/An. Goławska 6:4, 6:3).

Kolejność: 1. KT Jelenia Góra, 2. Grzegórzecki Kraków, 3. SKT Sopot, 4. Nasza Lechia Gdańsk, 5. Okęcie Warszawa, 6. AZS Poznań, 7. Warszawianka, 8. Winner Piotrków Trybunalski.

Kategoria: