MADRYT WTA 1000: Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Jerzy uległ Odesnikowi

Jerzy Janowicz przegrał z Waynem Odesnikiem w pierwszej rundzie turnieju w Houston.

Janowicz34
Odesnik             66

Amerykanin pewnie wygrał pierwszego gema, a po chwili przełamał Polaka. Wykorzystał jednego z dwóch breakpointów.

Jerzyk rozpoczął mecz zbyt nerwowo (0:3). Zbyt rzadko trafiał skutecznie pierwszym podaniem. Zdobyłw końcu pierwszego gema (1:3). Odesnik utrzymywał przewagę breaka (2:5).

Janowicz obronił najpierw jedną piłkę setową (3:5), za moment dwie kolejne, ale set powędrował na konto zawodnika z USA (3:6).

Łodzianin wygrał zaledwie 6 z 26 piłek przy serwisie rywala.

Już w pierwszym, bardzo długim gemie drugiej partii JJ obronił dwa breakpointy, ale Odesnik nie zmarnował już trzeciej szansy. Jerzyk znów żle rozpoczął seta (0:1). Nie wykorzystał jednej okazji na szybki rebreak (0:2).

Ponownie Wayne miał dwie szanse na przełamanie Jurka (1:2). Tym razem w opałach był Amerykanin, ale wyszedł z nich obronną ręką (1:3).

Drugi break w tej partii dla Odesnika (1:4). Jerzyk zerwał się do walki. Ze stanu 2:5, zrobiło się 4:5 (pierwszy break), ale to Amerykanin cieszył się z wygranej.

W wymianach bardziej cierpliwy był rywal Polaka. Obok dość pewnego podania był to klucz do zwycięstwa.