MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Junqueira pokonał Gawrona

Marcin Gawron przegrał walkę o awans do ćwierćfinału challengera w Marburgu.

Gawron15
Junqueira67

Marcin nie wykorzystał breakointa w pierwszym gemie (0:1). Mecz przerwały na krótko opady deszczu.

Po wznowieniu Polak stracił podanie (0:2). Zmarnował okazję na odrobienie straty (0:3). W szóstym gemie po raz drugi został przełamany (1:5).

Przegrał pierwszego seta (1:6). W drugiej partii stracił podanie w drugim gemie (0:2). W szóstym odrobił stratę (3:3).

Następne gemy dla serwujących do stanu (5:5). W jedenastym Marcin stracił serwis (5:6) i przegrał (5:7).

Dla Polaka to pierwszy w tegorocznych rozgrywkach start w imprezie tej rangi. Po raz ostatni walczył w challengerze we wrześniu minionego roku w Trnawie (porażka w pierwszej rundzie).

Rywalem Marcina jest Diego Junqueria. 30-letni Argentyńczyk to specjalista od gry ma mączce. Jest aktualnie 108. W rankingu ATP, ale w 2009 roku był już 68 zawodnikiem świata. Diego w tym sezonie zwyciężył w challengerze w Zagrzebiu. Dotarł do finałów w Barranquilli i Santos.

Druga runda: Ramos – Bozoljac 6:7 (4), 6:1, 6:3; Schukin – Millot 6:3, 6:4; Hajek – Struff 6:2, 6:2; Odesnik – Cervenak 6:1, 6:2; Stadler – A. Balazs; Phau – J. Sousa; H. Zeballos – Smirnov 6:1, 6:2; Junqueira – Gawron 6:1, 7:5.