Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Buyukakcay 1:6, 7:6 (4), 6:3; Charaeva - Dodin 3:6, 6:2, 6:2; Naef - Bucsa 4:6, 6:3, 6:4; Parrizas Dias - Tig 7:5, 6:2; E. Andreeva - Bandecchi 6:3, 6:4; Bassols Ribera - Noha Akugue 6:3, 7:5; BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Romero Gormaz 6:4, 4:6, 6:4; Loeb - Papamichail 6:3, 6:2; Estable - Perez Alcarcon 6:2, 1:6, 6:2; Perrin - C. Alves 6:2, 6:1; Hercog - Monnet 6:4, 0:2 i krecz Francuzki.
Polska Liga Tenisa

Kacper Żuk chce iść w ślady Ferrera

12-letni Kacper Żuk świetnie rozpoczął nowy sezon. W tym roku zdążył zostać halowym mistrzem Polski skrzatów, być w finale Supermastersa i zwyciężyć w międzynarodowym turnieju na Litwie.

Zdolny tenisista pochodzi z Nowego Dworu Mazowieckiego, ale reprezentuje warszawską Legię.

Najpierw piłka

Już od najmłodszych lat przejawiał zainteresowania i predyspozycje sportowe. Najpierw trenował piłkę nożną w nowodworskim Świcie.

Jako sześciolatek pojechał z tatą na turniej do Warszawy. Połknął tenisowego bakcyla.

– Syn potrafił godzinami wpatrywać się jak inni grają w tenisa, a każdy chwilowo wolny kort wykorzystywał na odbijanie piłki ze mną – mówi Artur Żuk.

Wrócić do Umag

Dwa lata póżniej Kacper poprosił tatę-trenera, aby ten poważnie zaczął uczyć go gry w tenisa. Wpływ na decyzję miał fakt, że zawodnik obserwował wraz z rodzicami zawodowy turniej Croatia Open w Umag.

Wtedy też powiedział, że zrobi wszystko, aby kiedyś zagrać w chorwackich zawodach jako profesjonalny tenisista.

Od 2008 roku trenuje pod okiem trenerów z Akademii Tenisa Legia Warszawa i ojca. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać.

Choćby w tym roku zdobył halowe drużynowe i indywidualne mistrzostwo Polski do lat 12. Zwyciężył też w litewskim Siauliai w turnieju Toyota Cup. Dotarł też do finału Supermastersa.

Wysoki poziom sportowy Żuka zauważono w Polskim Związku Tenisowym, który został powołany do kadry narodowej w kategorii do lat 12. Pozwoli mu to trenować i grać z najlepszymi chłopcami w kraju oraz nabierać doświadczenia na arenie europejskiej.

Ceni Hiszpana

– Chciałbym zostać zawodowym tenisistą. Jeśli to się nie uda, będę trenerem – podkreśla Kacper. – Moim wzorem do naśladowania jest Hiszpan Dawid Ferrer. Podoba mi się jego wola walki na korcie i zaangażowanie podczas treningów.

W czasie wolnym Kacper spotyka się z kolegami, jeżdzi na deskorolce, rowerze oraz spędza czas przy komputerze.

Zawodnika w sprzęt wyposaża firma Babolat, a jego sponsorem jest firma Ciałbud Wiesława Ciałkowskiego.

Kategoria: