Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Kamila i Jakub zwyciężyli

Kamila Nowak (Yonex Trzebinia) i Jakub Kozioł (ŁKT Łódż) zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym skrzatów we Wrocławiu.

Zawody o Puchar Centrum Tenisowego Bulgab odbyły się w Klubie Tenisowych Asów Wrocław Centrum Tenisowe Morskie Oko.

Kamila Nowak w walce o tytuł wygrała z Emmą Zakordoniec (Mera Warszawa).

W deblu finałowe rywalki Kamila i Emma zagrały wspólnie. W decydującym pojedynku pokonały Weronikę Baszak (niestowarzyszona) i Martynę Jurczak (Slavia Ruda Śląska).

Wśród skrzatów sporą niespodziankę sprawił krasnal – 9-letni Maciej Ziomber (CHTT Chorzów), który dotarł aż do półfinału.

Po drodze pokonując faworyta, rozstawionego z jedynką Oskara Kostkę (UKS Beskidy) i turniejową siódemkę Juliusza Bienkiewicza (KTA Wrocław).

Pogromcę Maciek znalazł dopiero w półfinale. Uległ, ale po zaciętej walce, Jakubowi Grzegorczykowi (UKS Beskidy Ustroń).

W finale Kuba Kozioł był lepszy od Grzegorczyka.

W grze podwójnej triumfowali Bienkiewicz i Kacper Piekarek (obaj KTA Wrocław). Okazali się skuteczniejsi od Filipa Kolasińskiego (Mera Warszawa) i Marcina Mysyka (ZTT Złotoryja).

Dziewczęta

Ćwierćfinały: Zakordoniec – Kunat 6:1, 6:2; Jaśkiewicz – Paczena 6:2, 6:1; Jurczak – Aleksandrowicz 6:2, 6:1; Nowak – Gratkowska 6:0, 6:1.

Półfinały : Zakordoniec – Jaśkiewicz 6:3, 6:4; Nowak – Jurczak 6:1, 7:6 (1).

Finał: Nowak – Zakordoniec 6:3, 6:2.

Chłopcy

Ćwierćfinały: Ziomber – Bienkiewicz 6:4, 7:5; Grzegorczyk – Kozak 6:4, 3:6, 10:3; Błaszczyk – Pyrkosz 7:6 (1), 3:6, 10:7; Kozioł – Piekarek 6:3, 6:2.

Półfinały: Grzegorczyk – Ziomber 6:1, 7:6 (4); Kozioł – Błaszczyk 6:1, 6:0.

Finał: Kozioł – Grzegorczyk 6:3, 6:7 (5), 10:8.

Kategoria: