Polski Tenis

WYNIKI

RZYM: Świątek - Gauff 6:4, 6:3; Sabalenka - D. Collins 7:5, 6:2; T. Paul - Hurkacz 7:5, 3:6, 6:3; Jarry - S. Tsitsipas 3:6, 7:5, 6:4; Tabilo - Zh. Zhang 6:3, 6:4; A. Zverev - Fritz 6:4, 6:3.

Katowice Open 2015 – echa konferencji prasowej

W Pałacu Goldsteinów odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca turniej WTA Katowice Open 2015.

W jej trakcie zaprezentowano nowy logotyp imprezy. Organizatorzy potwierdzili udział Agnieszki Radwańskiej oraz dzikie karty dla polskich zawodniczek – triumfatorek mistrzostw Polski kobiet i juniorek.

Był sukcesem

Tegoroczne zawody okazały się sukcesem nie tylko pod względem sportowych emocji na najwyższym poziomie, ale także dzięki solidnej organizacji przedsięwzięcia.

Rozgrywki zapisały się w historii WTA m.in. poprzez gruntowną przebudowę kortu tenisowego, której dokonano w rekordowym tempie, w ciągu jednej nocy.

Turniej został bardzo dobrze oceniony przez gwiazdy tenisa biorące w nim udział, ale również przez kibiców. Frekwencja na najważniejszych meczach w Spodku sięgała blisko 7 tysięcy widzów.

Większe zaangażowanie

– Bardzo się cieszę, że kolejna edycja prestiżowego turnieju WTA odbędzie się w Katowicach. Turniej tej rangi to ogromna promocja dla naszego miasta nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ubiegłoroczne rozgrywki transmitowane były do ponad 50 krajów świata, stąd też m.in. decyzja o mocniejszym zaangażowaniu się w turniej. Mam nadzieję, że miasto Katowice, jako polskie centrum tenisa, stanie się stałym punktem odwiedzin fanów tej pięknej dyscypliny z różnych zakątków Polski i świata – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na konferencji zaprezentowano nowy branding turnieju, który odzwierciedla ścisłe powiązanie z miastem Katowice.

– Nowe logo swoim kształtem nawiązuje do miejsca rozgrywek, czyli katowickiego Spodka. Natomiast jego kolory odnoszą się do oficjalnego logo miasta, a tym samym do hasła promocyjnego „Katowice dla odmiany”. Nie mogło także zabraknąć ważnego akcentu dotyczącego samego turnieju, czyli piłki tenisowej, która jest atrybutem pojawiającym w logotypach największych turniejów tenisowych na świecie – powiedział Paweł Owczarz, dyrektor Katowice Open 2015.

Bilety od jutra

W czwartek rozpoczęła się sprzedaż biletów za pośrednictwem nowego operatora firmy e-bilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

– Dla fanów tenisa przygotowaliśmy świąteczną promocję cenową. Na bilety zakupione do końca roku będzie obowiązywał 20-procentowy rabat, co sprawia, że staną się idealnym prezentem pod choinkę. Bilety będą sprzedawane na kort centralny i będą obowiązywać również na mecze rozgrywane na korcie nr 1 – podkreśla Owczarz. – W czasie turnieju, fani zobaczą mecze Agnieszki Radwańskiej w godzinach wieczornych. Będzie to również okazja, by kibicować innym polskim zawodniczkom.

Piłki Babolat

Zawodniczki zagrają piłkami firmy Babolat na nawierzchni typu hard firmy Play it Global. Kort centralny znajdzie się na płycie Spodka.

Wszystko wskazuje na to, że kort nr 1 zostanie zlokalizowany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Turniej Katowice Open 2015 zostanie rozegrany w dniach 4-12 kwietnia.

Kub bilety – Kliknij tutaj

Kategoria: