Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Samsonova - Haddad Maia 6:3, 6:0; RABAT WTA 250: Tomova - Siegemund 6:4, 6:3; GENEWA ATP 250: Griekspoor - Shapovalov 6:7 (7), 7:6 (4), 6:3; LYON ATP 250: Etcheverry - Koepfer 6:4, 6:1; Darderi - Rinderknech walkower.

Katowice Open 2015 – z udziałem Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska zagra w Katowice Open 2015.

Kolejna edycja turnieju WTA odbędzie się w w Spodku dniach 6-12 kwietnia 2015 roku. Miasto Katowice poza statusem współorganizatora będzie również partnerem tytularnym imprezy.

– Jestem bardzo zadowolony, że nasza propozycja rozszerzenia współpracy z Katowicami została przyjęta. Poprzednia edycja turnieju spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami wśród zawodniczek WTA, dlatego liczymy na dużo znanych nazwisk na liście uczestniczek w przyszłym roku. Na tę chwilę mogę potwierdzić obecność Agnieszki Radwańskiej – komentuje Paweł Owczarz, dyrektor turnieju.

Poprzednia edycja tenisowych zawodów w Katowicach transmitowana była w 57 państwach świata i mogła być oglądana przez ponad 170 milionów widzów, co stanowi ogromną wartość dla promocji miasta Katowice.

– Niezmiernie cieszymy się, iż tak wspaniały turniej zagości w Katowicach na dłużej. Poprzednie dwie edycje imprezy pokazały jak wielkim zainteresowaniem cieszy się tenis w Katowicach, a także jak wspaniałym wydarzeniem jest ten turniej. Wierzymy również w to, iż czołowe tenisistki świata, będą przyciągały do Spodka rzesze kibiców w kolejnych latach.

– Przy okazji warto dodać, iż konsekwencją organizacji turnieju w Katowicach jest rozwój bazy tenisowej w postaci otwartego w tym roku Miejskiego Ośrodka Tenisowego, w skład którego wchodzą 4 korty zewnętrzne oraz 2 korty w hali, a także zaplecze socjalne – powiedział Krzysztof Pieczyński, główny specjalista w biurze pełnomocnika prezydenta Katowic ds. organizacji imprez strategicznych.

W najbliższym czasie zapadną decyzje, dotyczące szczegółów organizacyjnych turnieju w 2015 roku. Turniej w 2014 roku zapisał się w historii WTA, ponieważ po raz pierwszy w ciągu jednej nocy dokonano kompleksowej przebudowy kortu tenisowego.

Film z tego niecodziennego wydarzenia można obejrzeć pod linkiem: www.bnpparibaskatowiceopen.com/pl/news/133/przebudowa-kortow-na-bnp-paribas-katowice-open-2014


Organizatorem turnieju jest spółka SOS MUSIC, która nabyła licencję od agencji sportowej Octagon do 2018 roku. Katowicki turniej pojawia się w grafiku WTA w miejsce turnieju, który poprzednio odbywał się w Kopenhadze.

Kategoria: