MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Kimiko lepsza od Uli

Urszula Radwańska przegrała w drugiej rundzie eliminacji turnieju Rogers Cup z Japonką Kimiko Date Krumm.

U. Radwańska166
Date Krumm637

Japonka w pierwszym secie dwukrotnie przełamała Polkę. Ula nie wykorzystała dwóch szans na breaka, wygrała tylko jedno swoje podanie. Kimiko zwyciężyła 6:1.

Druga partia to seria przełamań. Obie zawodniczki łącznie pięciokrotnie traciły serwis, ale o jednego breaka lepsza była Ula, która wygrywa 6:3.

Świetny początek decydującej partii w wykonaniu Radwańskiej. W pierwszym gemie przełamała doświadczoną rywalkę (1:0). Dorzuciła gema wygranego na sucho (2:0).

Kimiko odrobiła stratę i wyrównała stan seta (2:2). A Polka odpowiedziała drugim przełamaniem (3:2). Utrzymała swój serwis i przewagę (4:2).

Krakowianka miała dwie szanse na kolejnego breaka, ale Japonka się wybroniła (4:3). Podwójny błąd serwisowy Uli pozwolił Kimiko odrobić stratę (4:4). Date Krumm obroniła breakpointa i utrzymała podanie (5:4).

Następne gemy wygrywane przez serwujące (6:6). Losy spotkania rozstrzygnął tie-break. W nim skuteczniejsza była Japonka (7:2) i wygrała seta 7:6.

Urszula w Montrealu wywalczyła 12 punktów do rankingu WTA.

39-letnia Kimiko ma na swoim koncie 8 wygranych zawodowych imprez, ostatni sukces odniosła w ubiegłym roku w Seulu w turnieju z cyklu ITF.

Aktualnie 59, w 1995 roku była czwartą zawodniczką na świecie. W tym sezonie jej najlepszy wynik to druga runda w Sydney i ćwierćfinał w Auckland.