MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Klaudia i Alicja nie wystąpią w finale

Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały w Bastad półfinałowy pojedynek z Czeszkami Renatą Voracovą i Barbarą Zahlavovą Strycovą 2:6, 4:6.

Pierwszy set nie ułożył się po myśli Polek. Dwa razy straciły podanie, a same nie wykorzystały jednej okazji na breaka (2:6).

Zaatakowały w pierwszym gemie drugiej partii. Zmarnowały jednak dwie kolejne szanse na przełamanie Czeszek (0:1).

Kolejne gemy dla podających (3:3). Renata i Barbara były w opałach, ale znów obroniły dwa breakpointy (3:4).

Niestety, ósmego gema Polki przegrały do zera (3:5). Czeszki miały piłkę meczową, ale Klaudia i Ala wytrzymały presję i po raz pierwszy przełamany przeciwniczki (4:5). Nie zdołały jednak utrzymać podania. Przegrały drugiego seta 4:6 i cały mecz.