MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3.

Knittel pokonał Panfila

Grzegorz Panfil przegrał mecz z Bastianem Knittelem w finale halowego turnieju w Stuttgarcie 6:7, 1:6.

W pierszym secie Knittel prowadzi 4:3, ma przewagę jednego przełamania. Grzegorz odebrał serwis rywalowi w 7 gemie, jest 4:4. Przy stanie 5:4, Polak ma trzy breakpointy, a jednocześnie piłki setowe, równowaga. Kolejna piłka setowa nie wykorzystana. 5:5 i serwis Panfila. 6:6, rozpoczyna się tiabreak. 4:3 serwuje Polak. Ostatecznie pierwszy set dla Knittela 7:6.

Bastian zmierza po wygraną. Przełamał Grzesia w drugim gemie. Prowadzi już 3:1. Polak nie wykorzystał szansy na przełamanie rywala i jest już 4:1. Bastian wygrywa 6:1.

26-letni Niemiec zajmuje 331 pozycję w rankingu ATP. Jednak w kwietniu 2007 roku był już 221 na świecie.

W drodze do gry o tytuł pokonał Serba Dusana Lajovicia 6:1, 7:5, Rumuna Andreja Mlendeę 6:4, 6:1, Holendra Jesse Huta Galung 6:4 i krecz rywala oraz Niemca Gero Kretschmera 7:6 (2), 6:3.

Knittel rozpoczął sezon w Schwieberdingen, gdzie odpadł w 1/8 finału. Przez większości kariery występuje w imprezach cyklu Futures, gdzie spisuje się świetnie. Na poziomie challengerów już nie błyszczy. Zanotował tylko jeden półfinał i dwa ćwierćfinały.

Natomiast Panfil wygrał w Stuttgarcie z Gillesem Mullerem (Luksemburg) 6:3, 2:2 i krecz rywala, Marcelem Zimmermannem (Niemcy) 7:5, 4:6, 7:6 (5) i Nilsem Langerem (Niemcy) 6:4, 4:6, 6:2 i Jakobem Sude (Niemcy) 6:3, 6:1.

Zdobył w Niemczech 10 punktów, ale broni aż 30 „oczek” (za ubiegłoroczny półfinał w Bucaramanga).