Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Kołat uległa Kontaveit

Natalia Kołat rywalizuje w turnieju w Tallinie.

W pierwszej rundzie pokonała Ukrainkę Yevgeniyę Kryvoruchko (663) 6:4, 6:2.

O ćwierćfinał Natalia grała z Finką Piią Suomalainen (507). Zwyciężyła 6:1, 7:5.

W meczu o awans do półfinału walczyła z 15-letnią Estonką Anett Kontaveit (br).

W pierwszym secie Polka prowadziła 3:2, ale cztery kolejne gemy zdobyła rywalka (3:6). W drugiej partii wygrywała 2:0, ale przegrała 3:6.

Polka (1066 w rankingu WTA) w swoim pierwszym starcie w stolicy Estonii wspólnie z Weroniką Domagałą triumfowała w turnieju gry podwójnej.

W tym tygodniu zwycięsko przebrnęła eliminacje do turnieju głównego. W decydującym pojedynku wygrała z Francuzką Mathilde Cor (1147) 7:5, 6:3.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Ruutel – Gaverova 6:1, 6:1; Vorobjova – Milosavljevic 6:4, 6:1; Mironova – Vovk 6:0, 6:4; (5) Marcinkevica – Kukharchuk 6:4, 6:4; (3) Luknarova – Burnett 6:3, 6:3; Curovic – Cor 6:4, 6:2; Vinogradova – Holert 7:6 (5), 6:4; Kirillova – (6) Zharkova 6:1, 3:6, 6:4; Kontaveit – (7) Susanyi 7:6 (9), 7:5; van Riet – Semenenko 6:2, 6:2; Kołat – Kryvoruchko 6:4, 6:2; (4) Suomalainen – Borecka 4:6, 7:6 (4), 6:2; P. Rodionova – (8) Artamonova 4:0, krecz Rosjanki; Scimone – Flood 3:6, 6:4, 6:1; Negrin – Buchina 7:6 (5), 2:0 krecz Rosjanki; Darishina – (2) Honcova 6:3, 6:2.

Druga runda: (1) Ruutel – Vorobjova 6:1, 6:1; Mironova – (5) Marcinkevica 1:6, 6:1, 7:6 (5); (3) Luknarova – Curovic 6:3, 6:4; Vinogradova – Kirillova 7:5, 6:3; Kontaveit – van Riet 6:2, 6:2; Kołat – (4) Suomalainen 6:1, 7:5; P. Rodionova – Scimone 6:1, 3:1 krecz Włoszki; Darishina – Negrin 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: (1) Ruutel – Mironova 6:3, 6:4; (3) Luknarova – Vinogradova 6:1, 6:3; Kontaveit – Kołat 6:3, 6:3; Darishina – P. Rodionova 6:4, 6:3.

Półfinały: Luknarova – Ruutel 6:0, 6:4; Kontaveit – Darishina 6:1, 6:3.

Finał: Kontaveit – Luknarova 6:4, 4:6, 6:2.

W deblu z Czeszką Martiną Borecką zostały rozstawione z jedynką. Wygrały z Estonkami Kadi Ilves i Piret Ilves 6:4, 6:3.

W kolejnym meczu przegrały z Estonkami Maret Ani i Kontaveit 3:6, 2:6.

Kategoria: