Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Rune - Trungelliti 6:4, 6:3; Zhang - Cobolli 6:1, 7:6 (5); Fils - Djere 7:6 (3), 6:2; GSTAAD ATP 250: Halys - L. Klein 6:3, 6:7 (7), 6:4; Heide - Humbert 6:7 (2), 6:2, 6:3; M. Berrettini - Galan 6:4, 6:2; BASTAD ATP 250: Nadal - Norrie 6:4, 6:4; Navone - Nagal 6:4, 6:2; Skatov - Griekspoor 1:6, 6:3, 6:4; BUDAPESZT WTA 250: Shnaider - Makarova 6:3, 6:3; Seidel - Bondar 7:5, 7:5; Sramkova - Xiyu Wang 7:6 (4), 6:3; Lys - Pera 7:6 (6), 4:1 i krecz Bernardy. 

Koniusz najlepszy w Chorzowie

Błażej Koniusz triumfował w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym mężczyzn w Chorzowie.

Zawody zostały rozegrane na kortach Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego.

O cztery czołowe miejsca walczyli Błażej Koniusz, Andriej Kapaś, Mateusz Mój i Mateusz Szmigiel.

Koniusz w finałowej grupie wygrał wszystkie spotkania. Na drugim miejscu znalazł się Mój z dwoma zwycięstwami. Trzecią lokatę wywalczył Kapaś, a czwartą Szmigiel.

Eliminacje

Grupa A: Kapaś – Olfans 6:3, 6:3; Budziak – Kuchmacz 6:1, 6:1; Kapaś – Kuchmacz 6:0, 6:0; Budziak – Olfans 6:2, 6:3; Kapaś – Budziak 6:2, 6:2; Olfans – Kuchmacz 6:1, 6:0; kolejność: 1. Kapaś, 2. Budziak; 3. Olfans, 4. Kuchmacz.

Grupa B: Koniusz – Jastrzębski 6:2, 6:2; Mularczyk – Oleksy 7:5, 6:0; Koniusz – Oleksy 6:4, 7:5; Jastrzębski – Mularczyk 6:3, 3:6, 10:6; Koniusz – Mularczyk 6:2, 6:2; Jastrzębski – Oleksy 6:4, 6:0; kolejność: 1. Koniusz, 2. Jastrzębski, 3. Mularczyk, 4. Oleksy.

Grupa C: Szmigiel – Piątkowski 6:0, 6:0; Stach – Konieczny 6:4, 6:7, 10:4; Szmigiel – Konieczny 6:1, 6:7, 10:6; Stach – Piątkowski 6:0, 6:0; Szmigiel – Stach 6:1, 6:2; Konieczny – Piątkowski 6:0, 6:0; kolejność: 1. Szmigiel, 2. Stach, 3. Konieczny, 4. Piątkowski.

Grupa D: Moj – Janik 6:2, 6:2; Pyla – Janczukowicz 6:0, 6:0; Moj – Pyla 6:4, 7:5; Janik – Janczukowicz 6:1, 6:3; Moj – Janczukowicz 6:2, 6:2; Janik – Pyla 6:3, 7:6; kolejność: 1. Moj, 2. Janik, 3. Pyla, 4. Janczukowicz.

Finały

Miejsca 1-4: Koniusz – Kapaś 6:4, 6:4; Moj – Szmigiel 6:2, 6:2; Koniusz – Szmigiel 6:4, 7:6; Moj – Kapaś 6:4, 4:6, 10:6; Koniusz – Moj 6:4, 6:4; Kapaś – Szmigiel 4:6, 6:3, 10:8; kolejność: 1. Koniusz, 2. Moj, 3. Kapaś, 4. Szmigiel.

Miejsca 5-8: Jastrzębski – Stach 6:3, 6:3; Janik – Budziak 6:4, 6:3; Jastrzębski – Janik 6:2, 6:2; Budziak – Stach 6:0, 6:0; Jastrzębski – Budziak 6:2, 6:2; Janik – Stach 6:4, 6:3; kolejność: 5. Jastrzębski, 6. Janik; 7. Budziak, 8. Stach.

Miejsca 9-12: Mularczyk – Konieczny 6:3, 6:3; Pyla – Olfans 6:0, 6:0; Mularczyk – Olfans 6:0, 6:0; Konieczny – Pyla 6:1, 6:1; Mularczyk – Pyla 6;3, 6:2; Konieczny – Olfans 6:0, 6:0; kolejność: 9. Mularczyk; 10. Konieczny, 11. Pyla, 12. Olfans.

Miejsca 13-16: Oleksy – Kuchmacz 6:1, 6:0; Janczukowicz- Piątkowski 6:0, 6:0; Oleksy – Piątkowski 6:0, 6:0; Kuchmacz – Piątkowski 6:0, 6:0; Oleksy – Janczukowicz 6:1, 6:2; Janczukowicz – Kuchmacz 6:3, 6:3; kolejność: 13. Oleksy, 14. Janczukowicz, 15. Kuchmacz, 16. Piątkowski.

Kategoria: