Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Borges - Basic 3:6, 6:3, 6:2; Otte - Madaras 6:3, 6:2; Rune - Van Rijthoven 7:6 (2), 7:6 (6); SEUL ATP 250: Kwon - Y. Chung 7:6 (5), 6:7 (3), 6:1; Nishioka - Evans 6:2, 7:6 (3); Brooksby - Wu 7:6 (5), 3:6, 6:0; Jarry - Peniston 6:3, 7:6 (8); S. Johnson - Nam 7:6 (3), 6:4; McDonald - P. Martinez 7:5, 6:4; Tseng - O'Connell 6:4 i krecz Australijczyka; TEL AWIW ATP 250: Etcheverry - Karatsev 6:2, 6:7 (0), 6:4; Korda - C. Ilkel 6:4, 6:4; Ruusuvuori - Wolf 6:3, 6:2; Van de Zandschulp - J. Sousa 6:2, 6:3; L. Broady - Medjedovic 7:5, 6:3; Rinderknech - Copil 6:7 (5), 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Tiechmann - Siegemund 6:4, 7:6 (7); Martincova - Bjorklund 7:6 (6), 6:3; A. Li - C. Liu 6:2, 7:5; Bonaventure - Rogers 6:4, 6:4; Haddad Maia - Xinyu Wang 6:3, 1:6, 6:4; PARMA WTA 250: Zanevska - Bronzetti 6:3, 6:2; Galfi - Andreeva 6:1, 6:2; Waltert - Zidansek 6:4, 6:4; Cocciaretto - Parrizas Diaz 7:5, 6:1; Rus - P. Udvardy 7:5, 6:3; Kovinic - Dodin 6:1, 3:6, 6:4; Sherif - Bondar 7:5, 6:4; Paolini - Niemeier 5:7, 6:4, 6:2; Begu - Tomova 7:5, 5:1 i krecz Bułgarki.
Polska Liga Tenisa

Korzeniak powalczy z Boviną

Anna Korzeniak walczy w turnieju we francuskim Belfort (carpet, w hali, 25 tyś. $.)

W pierwszej rundzie Polka poradziła sobie z kwalifikantką Natasą Zorić 6:2, 6:4.

Natasa, 20-letnia Serbka, aktualnie 447 w światowym rankingu, ma w swoim dorobku 4 wygrane imprezy z cyklu ITF.

Najlepiej czuje się na mączce. W 2009 na tej nawierzchni wygrała turniej w Budapeszcie, a w Wiedniu dotarła do finału.

W kolejnej rundzie przed Polką trudne zadanie, zagra z bardzo doświadczoną Eleną Boviną (na zdjęciu).

Aktualnie Rosjanka jest 209 w rankingu WTA, ale w latach 2003 – 2003 była w pierwszej dwudziestce najlepszych tenisistek świata.

Ma na swoim koncie trzy wygrane zawodowe turnieje.

W zeszłym tygodniu Ania dotarła do ćwierćfinału turnieju halowego w Kaarst, w którym przegrała z Niemką Julią Babilon 4:6, 5:7.

ĆWIARTKA ANI

(5) Elena Bovina (Rosja) – Eva Birnerova (Czechy) 6:4, 6:3
Anna Korzeniak (Polska) – Natasa Zorić (Serbia) 6:2, 6:4
Nathalie Vierin (Włochy) – (WC)Audrey Bergot (Francja) 6:1, 6:7, 6:2
(2) Nikola Hofmanova (Austria) – Tereza Mrdeza (Chorwacja) 6:1, 6:3

Kategoria: