MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Korzeniak przegrywa z Tsurenko

Ania Korzeniak uległa Ukraince Lesyi Tsurenko w Warszawie 4:6, 5:7.

Korzeniak45
Tsurenko             67

Relacja LIVE !!!

Spotkanie rozpoczęła Ukrainka. Nie bez problemów wygrała swojego gema (0:1). W kolejnym przełamała Anię (0:2). Leslya popełnia błąd serwisowy, Polka odrabia stratę (1:2). Doprowadza do równowagi (2:2).

Ania nie zwalnia tempa, odbebrała serwis rywalce (3:2). Szybki rebreak. Korzeniak popełnia podwójny błąd serwisowy, który dał Ukraince okazję na odrobienie straty (3:3). Obie dziewczyny wygrywały swoje podania (4:5). Dwa setbole dla rywalki. Wykorzystała już pierwszego z nich, przełamała Anię i zwyciężyła 6:4 w pierwszej partii.

W drugim secie zawodniczki wygrywały swoje serwisy, bez żadnej okazji na breaka do stanu (2:2). Polka nie wykorzystała breakpointa (2:3). W siódmym gemie Ania nie marnuje okazji, odbiera podanie Ukrainkę (4:3).

Szybki break powrotny, przełamanie do zera (4:4). Przy drugiej przewadze Lesya wygrywa swojego gema (4:5). Nie powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii. Ania utrzymała serwis (5:5). Dwunasty gem przynosi jednak drugiego breaka Ukraince i wygraną w secie 7:5.

21-latka z Krakowa, 253 rakieta świata, jest ostatnią Polką, która walczy jeszcze o awans do turnieju głównego.

Jej rywalka, 19-letnia Ukrainka jest 216 w rankingu WTA. W tym sezonie grała w finałach dwóch challengerów, w Sztkoholmie i Mińsku. Nie ma na swoim koncie żadnego turniejowego zwycięstwa.