MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Kowalczyk i Bednarek przegrali w Heilbronn

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali w Heilbronn z Dominikiem Hrbatym (Słowacja) i Lukasem Rosolem (Czechy).

Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w drugim gemie przełamali Rosola. Prowadzili 2:0. Najpierw „Kowi” stracił podanie, a po chwili nasz debel nie wykorzystał 3 breakpointów przy serwisie Hrbatego (2:2).

Zawodnicy wygrywają teraz gemy przy własnych podaniach. Polacy wygrywają 5:4, choć w ósmym gemie obronili breakpointa przy serwisie Kowalczyka. W kolejnym nie wykorzystali dwóch piłek setowych przy podaniu Rosola. W 12 gemie przełamali Hrbatego i wygrali pierwszą partię 7:5.

W trzecim gemie drugiego seta Słowak i Czech wygrali gema przy podaniu Bednarka. Polacy szybko odrobili straty – przełamali Rosola (2:2). W siódmym gemie znów przełamać dał się Bednarek. Hrbatemu i Rosolowi wystarczyło to do zwycięstwa w secie 6:4.

W mistrzowskim tie-breaku Polacy przegrali 8:10.

………………………………

Hrbaty ma na swoim kocie 6 tytułów singlowych, wygrał też dwa turnieje deblowe, ale było to dawno – w 2000 (Rzym) i 2001 (Taszkient). Wtedy też był 14 w rankingu deblistów, aktualnie 169.

W parze z Rosolem w 2009 zagrali cztery turnieje, w Orbetello dotarli do półfinału, w pozostałych przegrywali w pierwszych rundach.