Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Kowalczyk i Bednarek przegrali w Heilbronn

przez maka

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali w Heilbronn z Dominikiem Hrbatym (Słowacja) i Lukasem Rosolem (Czechy).

Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w drugim gemie przełamali Rosola. Prowadzili 2:0. Najpierw „Kowi” stracił podanie, a po chwili nasz debel nie wykorzystał 3 breakpointów przy serwisie Hrbatego (2:2).

Zawodnicy wygrywają teraz gemy przy własnych podaniach. Polacy wygrywają 5:4, choć w ósmym gemie obronili breakpointa przy serwisie Kowalczyka. W kolejnym nie wykorzystali dwóch piłek setowych przy podaniu Rosola. W 12 gemie przełamali Hrbatego i wygrali pierwszą partię 7:5.

W trzecim gemie drugiego seta Słowak i Czech wygrali gema przy podaniu Bednarka. Polacy szybko odrobili straty – przełamali Rosola (2:2). W siódmym gemie znów przełamać dał się Bednarek. Hrbatemu i Rosolowi wystarczyło to do zwycięstwa w secie 6:4.

W mistrzowskim tie-breaku Polacy przegrali 8:10.

………………………………

Hrbaty ma na swoim kocie 6 tytułów singlowych, wygrał też dwa turnieje deblowe, ale było to dawno – w 2000 (Rzym) i 2001 (Taszkient). Wtedy też był 14 w rankingu deblistów, aktualnie 169.

W parze z Rosolem w 2009 zagrali cztery turnieje, w Orbetello dotarli do półfinału, w pozostałych przegrywali w pierwszych rundach.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności